Rejestracja na zajęcia w sezonie 2019/2020: ShimSham - warszawski swing
Ogromnie się cieszymy, że chcesz tańczyć z nami swinga!
W tym semestrze będziemy uczyć 5 tańców, które podbiły parkiety i serca tancerzy.
Jeśli masz ochotę zarejestrować się na więcej niż jeden kurs, to zapraszamy do wypełnienia rejestracji osobno do każdego z nich. Drugi i kolejny kurs kosztuje u nas 50% ceny.
Zapraszamy do rejestracji! Poniżej umieściliśmy opis tańców, których uczymy. Na drugiej stronie rejestracji znajdziesz opisy poziomów, grafik i lokalizacje, a trzecia strona zawiera regulamin. Po wysłaniu formularza daj nam trochę czasu na odpowiedź! Każdą rejestrację rozpatrujemy indywidualnie. Pierwszeństwo w przyjęciu na zajęcia w parach mają osoby rejestrujące się z partnerem/partnerką.

Lindy Hop
To jeden z rodziny tańców swingowych, którego początki szacuje się na lata 20. i 30. XX wieku. Powstał w kręgach afroamerykańskich, w nowojorskim Harlemie i jest ściśle powiązany z Charlestonem, Jitterbugiem, Balboa czy tzw. Vintage Jazzem. Jego główną zaletą jest socjalny charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie jako taniec turniejowy. Wykreowany przez ludzi spracowanych, a przy tym kochających jazz i muzykę swingową. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.

Solo Authentic Jazz Choreo
Jest to grupa typowo “choreograficzna”. Na tych zajęciach poznacie najpopularniejsze choreografie authentic jazzowe oraz choreografie autorskie. Celem tych zajęć nie jest rozbijanie pojedynczych elementów na atomy i ich głęboka analiza, ale prawdziwy taneczny trening. Przy okazji nauki kolejnych układów będziecie mogli popracować nad pamięcią (również mięśniową) i “otańczyć” już poznane elementy łącząc je w różnych konfiguracjach. To doskonałe miejsce do pracy nad techniką swojego ruchu, a także kopalnia jazzowych wariacji. Będzie dużo o muzykalności i kreowaniu własnego stylu tańca.

Rock'n'Roll
Powstał w USA w połowie lat pięćdziesiątych XX wieku, a jego prekursorami byli Elvis Presley, Bo Diddley, Ritchie Valens, Chuck Berry, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins, Buddy Holly i Eddie Cochran.Gdy pojawił się w połowie lat 50 w USA, wywołał oburzenie wśród dorosłych, ale wśród ich dzieci zapanowała moda na Rock’n’Roll. Starsze pokolenie uznało tę muzykę za diabelską – nie puszczano jej w radiu, nie pojawiała się na szkolnych potańcówkach. Kołysanie biodrami, podrzucanie partnerki, owijanie jej wokół tułowia uznano za niezgodne z panującymi obyczajami.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.
Email address *
Imię *
Your answer
Nazwisko *
Your answer
Numer telefonu *
Your answer
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy