MHF 2020 - zrušené koncerty / tickets refunds
Vážení hudební přátelé,

z důvodu nařízení vlády v souvislosti s probíhající pandemií koronaviru bohužel nemůžeme letošní ročník festivalu realizovat v původním termínu ani rozsahu. Je nám líto, že Vám v tuto chvíli nemůžeme nabídnout adekvátní náhradu za zrušené či změněné koncerty a nabízíme Vám tak možnost vrácení peněz, případně možnost darovat hodnotu zakoupených vstupenek na podporu festivalu a českých umělců.

Odesláním formuláře udělujete souhlas Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Český Krumlov, z.s., se sídlem Perlitová 1820/52, 140 00 Praha 4 IČ: 60165405, aby ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) zpracovávala Vámi níže uvedené osobní údaje.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na vstupenky@festivalkrumlov.cz.


Dear music friends,

unfortunately, due to the coronavirus pandemic and following government restrictions, we are not able to organise this year festival with original dates and program. We are really sorry for not being able to offer you alternative program for your original program, therefore we offer you a full refund or an option to donate and support the festival and Czech artists.

By submitting this form, you give consent to International Music Festival Český Krumlov z.s., based in Perlitová 1820/52, 140 00 Praha 4 ID: 47125781, according to the Regulation (EU) 2016/679 of the European Parliament and of the Council of 27 April 2016 on the protection of natural persons with regard to the processing of personal data and on the free movement of such data, and repealing Directive 95/46/EC (General Data Protection Regulation) to process your personal data below.

If you have any questions or need further information, do not hesitate to contact us vstupenky@festivalkrumlov.cz.
Místo nákupu vstupenky / Type of purchase *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy