Teplá vlna: (online) stretnutie o najlepších a najhorších Vianociach
STREDA 22/12/2021 o 18:00

Vôňa škorice, kapra, sladkostí a pohľad na svetlá na strome. Vianoce vnímame ako najkrajšie sviatky roka. Tráviť by sme ich mali s blízkymi, v bezpečí a radosti. Nie všetci však majú možnosť zažiť túto predstavu. Hlavne pre nevyoutovaných queer ľudí môže byť stresujúce stretnúť sa s celou rodinou a odpovedať na otázky o vzťahoch.

Osamelí ľudia sa cítia osamelejšie, pocit odcudzenia znásobia idylické obrázky, ktoré vidíme v televízii a náboženské tradície. Lockdown a hrozba vírusu môže zhoršiť ponorku. Zároveň popkultúra v posledných rokoch búra heteronormatívny prístup k vianočným príbehom. Minulý aj tento rok sme si mohli pozrieť viacero príjemných sviatočných filmov s queer hrdinami. Aké boli naše najhoršie a najlepšie Vianoce?

Podujatie bude viesť psychológ z inPoradne Andrej Kuruc a publicista Marek Hudec.

Ako to bude prebiehať?

Prihláste sa na stretnutie cez online formulár (stačí uviesť meno a email) a v daný deň vám pošleme odkaz na stretnutie cez aplikáciu Zoom.

UPOZORNENIE - Kvôli zvýšenému záujmu o predchádzajúce podujatia a snahe vytvoriť komornejšiu atmosféru s možnosťou aktívnej účasti sme obmedzili počet hostí a hostiek na 15. O zaplnení kapacity Vás upozorníme na našom Facebooku.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Vaše meno (stačí krstné alebo prezývka):
Váš email (na ktorý vám pošleme odkaz na Zoom):
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy