E. paslauga - Internetinė svetainės www.Raštija.lt su paprasta, detalia ir semantinė paieška
Ši apklausa skirta projekto „Integruotų lietuvių kalbos ir raštijos išteklių, produktų ir paslaugų internetinės svetainės sukūrimas“ (www.Raštija.lt) svetainės www.Raštija.lt vartotojams.

Projekto įgyvendinimo metu buvo sukurta esamų, šiuo metu rengiamų ir būsimų lietuvių kalbos ir raštijos išteklių, produktų ir paslaugų integravimo elektroninė paslauga - svetainė su paprasta, detalia ir semantinė paieška.

Ši paslauga leidžia vartotojams atlikti paiešką ištekliuose, saugomuose Integruotų lietuvių kalbos ir raštijos išteklių informacinėje sistemoje (Raštija IS). Raštijos IS išteklius sudaro įvairūs vienkalbiai ir dvikalbiai žodynai. Norėdamas surasti termino ar žodžio vartojimą, sinonimą ar vertimą į kitas kalbas, vartotojas gali atlikti paiešką visuose Raštijos IS ištekliuose arba ją detalizuoti, nurodydamas išteklių, autorių, leidėją, kalbą ar leidimo metus. Naudojantis paslauga vartotojams pateikiama ištekliaus straipsnio informacija, kurią gali sudaryti antraštinis žodis, kalbos dalis, kirčiuotė, apibrėžtis, atitikmenys, sinonimai, antonimai, vartojimo ir iliustraciniai pavyzdžiai, įgarsinimas, termino statusas ir kt. Vartotojams, ieškantiems specifinės informacijos apie konkretų žodį ar jo vartojimą, Rašijos IS paslauga suteikia galimybę atlikti semantinę paiešką, nurodant semantinius ryšius tarp ieškomo žodžio ir pageidaujamo rezultato.

Prašom atsakyti į anketos klausimus apie šią paslaugą, jeigu bent kartą ja naudojotės ar naudojatės.
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google.