Kadıköy Belediyesi Akademi Çalışma Alanı Kullanımı İçin Başvuru Formu
(Kadıköy Belediyesi Akademi'de yer alan çalışma alanının uzun süreli kullanımı (aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık) ve işbirliği için hazırlanan başvuru formudur.)


* Yerelin ihtiyaçlarından hareketle çeşitli konularda araştırma faaliyetleri yürüten Akademi, benzer konularda araştırma yürüten kişilerle işbirliği geliştirerek çalışma ofisini bu kişilerle paylaşmaktadır.

* Uzun süreli akademik çalışmaların desteklendiği çalışma alanında, aynı anda 8 kişinin kullanabileceği kapasitede alan mevcuttur. Dolayısıyla çalışma masalarının kullanımı; kitaplığın içeriğine de uygun olarak, kent çalışmaları alanında (şehircilik, kent sosyolojisi, göç, iklim krizi ve kentler, yerel yönetimler, yaşlı ve çocuk dostu kentler, soylulaşma, akıllı kentler, Kadıköy ve İstanbul vb) çalışma yürüten yüksek lisans - doktora öğrencileriyle ve kamu faydası gözeten bağımsız araştırmacılarla sınırlıdır.

* Akademi'nin çalışma alanını kullanma ve kitaplığından faydalanma süreci boyunca, kullanıcı ve Kadıköy Akademi arasında güçlü bir etkileşim hedeflenmektedir. Çalışma alanına kabul edilenler, çalışmanın başlangıcında çalışmanın sorunsalını, genel çerçevesini ve çalışma tamamlandığında ise elde edilen sonuçları Kadıköy Akademi ile paylaşmayı ve uygun bir ortamda sunmayı taahhüt eder.

* Akademi, araştırmacıya çalışma alanını kullanmanın yanında, kent araştırmaları alanında oluşturulmuş yaklaşık 5000 kitaplık koleksiyonundan faydalanma olanağı da sunmaktadır. Söz konusu kitaplıkta, şehircilik, mimarlık, İstanbul araştırmaları, kadın çalışmaları, sosyoloji, siyaset bilimi ve tarih gibi alanlarda eserler bulunmaktadır.

* Araştırmacının yürüttüğü çalışma Kadıköy hakkında ise, Kadıköy Akademi çalışmayı belediye ayağından güçlendirecek görüşmeleri ve verileri sağlayacağını taahhüt etmektedir.

* Söz konusu çalışmanın kamu faydası gözetmesi ve mevcutta yaşanan ya da gelecekte yaşanması muhtemel sorunlara dair politika önerisi getirmesi; dünyanın farklı kentlerinde benzer sorunlara dair getirilen çözümleri derlemesi gibi özelliklere sahip olması, seçim üzerinde etkili olacaktır.

* Kadıköy Akademi, var olan akademisyen ve uzman ilişkilerini, söz konusu çalışmaya destek noktasında harekete geçirme çabasında bulunacağını taahhüt etmektedir.

* Çalışma alanını kullanma ve kitaplıktan faydalanma konusundaki genel kurallar ayrıca kullanıcılara görüşme esnasında iletilecektir. Kullanıcıların bu kurallara uymaması durumunda çalışma alanı kullanım hakkı Kadıköy Akademi ekibi tarafından sona erdirilebilecektir.

* Gelen başvurular Kadıköy Akademi birimi tarafından değerlendirilecek ve başvurulara olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılarak, hangi zaman diliminde hangi günlerde çalışma alanının kullanılabileceği başvuru sahibine iletilecektir.

* Çalışma alanı (resmi tatiller dışında) hafta içi 09:00-18:00 arası açıktır.

Form üzerinden yapılan başvurunuzun olumlu karşılanması halinde Kadıköy Akademi sizinle iletişime geçerek yüz yüze görüşme talep edecektir. Görüşme sonucuna göre başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı bilgisi tarafınıza iletilecektir.
Email address *
Adınız Soyadınız *
Your answer
Telefon Numaranız *
Your answer
E-Posta Adresiniz *
Your answer
Öğrenim Durumunuz *
Üniversite / Bölüm *
Your answer
Araştırma Konusu / Tez Konusu (Konuyu yeterince tanımlayınız. Tez çalışması yürütüyorsanız, danışmanınızı, tezinizin adını belirtiniz ve tezinizin konusunu kısaca tanımlayınız). *
Your answer
Araştırmanızla ilgili bize sunabilecekleriniz nelerdir? *
Required
Araştırmanızla ilgili bizden beklentileriniz nelerdir?
Your answer
Çalışma alanını hangi sıklıkla kullanmak istiyorsunuz? (Haftada kaç gün, hangi günler, hangi saatler arasında?)
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy