CZEDUCON: Návrh příspěvku
Děkujeme za Váš zájem aktivně se podílet na programu 2. ročníku Fóra mezinárodního vysokoškolského vzdělávání CZEDUCON pořádaném 6. a 7. listopadu 2019 v Praze Domem zahraniční spolupráce. Stejně jako vloni doufáme, že se do programu fóra zapojí nejen zástupci vysokých škol na centrálních úrovních, ale také na úrovních fakult a kateder a ostatních organizačních jednotek, a rovněž pracovníci dalších organizací a institucí zapojených do vysokoškolských mobilit a mezinárodní spolupráce vysokých škol.

TÉMATA LETOŠNÍHO ROČNÍKU
Podtitulem letošního ročníku jsou "HORIZONTY MEZINÁRODNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ". Zaměříme se tedy na budoucnost, posouvání hranic a možností, ale i omezení, ať už vnímaná nebo faktická, v oblasti mezinárodního vzdělávání a na řešení, jak je překonat.

Pro rok 2019 jsme stanovili tato prioritní rámcová témata:

- MEZINÁRODNÍ VZDĚLÁVÁNÍ V ČASE ZMĚN
Jak doba plná rychlých změn ovlivňuje internacionalizaci vysokého školství? Co přinese nový Erasmus, Brexit, digitalizace, demografický vývoj nebo třeba nástup generace Z?

- RECRUITMENT ZAHRANIČNÍCH STUDENTŮ
Jak studium v ČR efektivně propagovat a přilákat více zahraničních studentů? Co dělat, aby cesta zahraničních studentů na české vysokoškolské instituce byla co nejhladší?

- MEZINÁRODNÍ VZDĚLÁVÁNÍ PRO VŠECHNY
Jak do mezinárodního vzdělávání vtáhnout dosud nezapojené studenty? Jak pracovat se skupinami, pro které je mezinárodní vzdělávání z jakéhokoliv důvodu těžko přístupné?

- MEZINÁRODNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A PRACOVNÍ KARIÉRA
Jak mezinárodní vzdělávání připravuje studenty na budoucí pracovní kariéru? Jak svět práce a mezinárodního vzdělávání smysluplně propojit?

- VÝZVY INTERNACIONALIZACE V ČESKÉM VYSOKÉM ŠKOLSTVÍ
Jaký je současný stav internacionalizace českého vysokého školství? Jakým výzvám internacionalizace čelí a jak je vyřešit tak, aby české vysoké školství bylo na budoucnost co nejlépe připraveno?

SPECIFIKACE PŘÍSPĚVKU
Svůj příspěvek prosím specifikujte prostřednictvím níže uvedeného krátkého formuláře. Povinné položky jsou označeny hvězdičkou.

Standardní délka příspěvku je stanovena na 50 minut, v ideálním rozložení 30 minut na prezentaci a 20 minut na diskuzi.

Z navržených příspěvků následně vybereme ty, které podle nás nejlépe odpovídají výše uvedenému zaměření a tématům.

UZÁVĚRKA
Uzávěrka pro podávání návrhů je PRODLOUŽENA DO 14. 6. 2019.

Těšíme se na to, že s Vaší pomocí společně připravíme atraktivní a všestranně užitečný a přínosný program pro tuto jedinečnou akci umožňující setkání široké odborné veřejnosti.

Za přípravný výbor,
Ing. Jakub Tesař, vedoucí odboru vysokoškolského vzdělávání
Dům zahraniční spolupráce
jakub.tesar@dzs.cz
+420 221 850 610

Údaje vyplněné v přihlášce níže jsou zpracovávány dle Zásad zpracování osobních údajů v DZS, https://www.dzs.cz/cz/o-dzs/gdpr/.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy