Otworzyć Serce - o żywej relacji z sercem - warsztat Lowenowski - Anna Sierpowska i Witold Dąbrowski
Zapraszamy na warsztat PSYCHOTERAPII CIAŁA A.LOWENA, który poprowadzimy wspólnie: Anna Sierpowska i Witek Dąbrowski

Słodko-gorzki smak momentów, gdy na własnej skórze czujemy wyraźną różnicę między intencjami - które są dobre - a tym co się z nich wyłania w efekcie zaangażowania. Słowami i czynami. Marzeniami, a planami.
Jest to seria otwarta dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i zagłębienia się w przestrzeń Ciała - zapraszająca do otwierania się na obserwowanie tego co cię otwiera dla nas. To otwarcie na bliskość. W zamkniętej grupie.

Okazuje się, że gdy stajemy na przeciwko drugiego człowieka - wchodzimy w kontakt i relację - w tym samym momencie, bardziej niż akceptacja siebie i dobre nastawienie, odtwarza się jakiś dziwny, powtarzający się schemat. Często atakujący, izolujący, nasycony agresją ale też w efekcie ostrą krytyką samej siebie / samego siebie.

Stwierdzamy z zażenowaniem – planowałem TO, a wyszło inaczej....
• Jak to się dzieje?
• Kim jestem JA ?
• Jak czuję własne ciało?
• Jak to się zmienia gdy staję naprzeciw drugiego człowieka ?
• Jak to jest gdy w grę wchodzi bliskość ?
• Jakie myśli mną kierują, gdy przechodzę do działania?
• Ile jest MNIE w życiu?
• Jak buduję swoje granice i jak mam się z wyrażaniem gdy zostaną przekroczone ?
• Co TO znaczy dla mnie?

Warsztat jest zaproszeniem dla kobiet i mężczyzn. Osób, które szukają dobra w relacji ze sobą, jak również pragną pielęgnować umiejętność pozostawania ze sobą gdy kontaktujemy się z innymi.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
🌳🌳🌳 Kiedy:
15-16.06.2024 (sobota i niedziela)
Plan warsztatów:
- sobota: 10.00-18.00 z 1,5h przerwy,
- niedziela: 10.00- 16.00 z krótką przerwą
🌳🌳🌳 Miejsce:
My Meditation Space, ul. Puławska 118a, Warszawa
🌳🌳🌳 Koszt udziału:
- do 31.05 - 888 pln
- od 1.06 - 1000 pln
Po wpisaniu się na listę otrzymasz informacje o szczegółach płatności oraz potwierdzenie.
🌳🌳🌳Informacje i pytania:
warsztaty.annasierpowska@gmail.com

WAŻNE:
- W przypadku rezygnacji z warsztatów na tydzień przed rozpoczęciem zwracam 100% kwoty, do 2 dni przed 50%, w późniejszym terminie wpłata przepada.
- Zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatu z powodów niezależnych od nas - następuje wtedy zwrot zaliczki.
- Jeśli ktoś jest w trakcie psychoterapii dobrze by terapeuta wiedział o udziale w zajęciach.

🔸 Miejsce gwarantuje wpłata na konto.
🔸 Po zapisaniu się otrzymasz informacje organizacyjne  wraz z numerem konta.
🔸 Ograniczona ilość miejsc - obowiązują zapisy.

🌳🌳🌳 PROWADZĄCY:
• Anna Sierpowska
Certyfikowana Nauczycielka Movement Medicine - praktyki świadomego ruchu i obecności ze Szkoły Yaacova & Susannah Darling Khan. Facylitatorka i terapeutka pracy z ciałem w nurcie psychoterapii poprzez ciało, w Szkoleniu Analizy Bioenergetycznej, akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Praktyczka pracy z ciałem w oparciu o techniki powięzione, polinezyjski bodywork MA-URI, podejścia Laban Bartenieff, medytacji Mindfulness i slow joggingu. Prowadzi ceremonie transformacji poprzez ruch i dotyk, projekty muzyczne oraz autorką audycję w Radiospacji – Body Talks. W swojej praktyce kieruje się intencją odkrywania i wzmacniania radykalnej akceptacji i czucia autentyczności życia. Z wdzięcznością i odpowiedzialnością kieruje swoją pracę do świata jako – mama, macocha i matka skrzydłowa.
www.annasierpowska.com

• Witold Dąbrowski
W mojej pracy terapeutycznej wykorzystuję metodę pracy z ciałem Alexandra Lowena.
Uważam, że kontakt z ciałem jest kluczem do zrozumienia siebie, swoich emocji i wewnętrznych procesów przetwarzania rzeczywistości, które, świadomie lub nieświadomie, stosujemy by organizować własny świat. Czucie ciała pozwala powrócić do
siebie i znaleźć oparcie w przeżywanych trudnościach, odnaleźć wewnętrzny kompas nadający kierunek i sens przeżywanym doświadczeniom. Pozwala także rozpoznać wzorce, które powtarzamy w naszym życiu. Prowadząc ćwiczenia staram się być
towarzyszem podróży na drodze do kontaktu z samym sobą. Jestem magistrem filozofii na UW i facylitatorem metody Aleksandra Lowen’a akredytowanym przez Florida Society Bioenergetics Analysys, w trakcie szkolenia na psychoterapeutę indywidualnego. Kocham pracę z grupą wierząc, że spotkanie w
demokratycznym kręgu jest potężnym narzędziem wewnętrznej transformacji. Prywatnie jestem tatą. Link do mojego profilu zawodowego:
www.facebook.com/profile.php?id=100082615037456


🌳🌳🌳 METODA:
Bioenergetyka Lowena odnosi się do podstawowych funkcji ciała, takich jak oddychanie, motoryka, emocje, ekspresja. Bioenergetyka łączy analizę osobowości i charakteru z technikami pracy z ciałem. Rozpoznaje i uwalnia chroniczne napięcia mięśniowe.
Według Lowena każdy rodzaj lęku (opuszczenie, unicestwienie, poddanie) wpływa na nasze ciała w charakterystyczny sposób. Lęk manifestuje się, gdy w dzieciństwie dochodzi do złamania pięciu podstawowych praw:
-prawa do istnienia
-prawa do bycia bezpiecznym
-prawa do bycia wolnym
-prawa do niezależności
-prawa do sięgania
Każde złamanie prawa frustruje dziecko i wywołuje w ciele fizyczną reakcję, na której później niczym zbroja nabudowywać się może mechanizm obronny.
Bioenergetyka ujmuje funkcjonowanie psychiczne człowieka w kategoriach ciała i energii. Zakłada, że źródłem depresji, utraty tożsamości i nerwic jest tłumienie uczuć, przejawiające się poprzez chroniczne napięcia mięśniowe, blokujące swobodny przepływ energii. Od dzieciństwa uczymy się odcinać ból, rozpacz i lęk, obserwujemy też sobie jak zyskać poczucie bezpieczeństwa, miłość i akceptację.
Uziemienie, Oddychanie i Wibracja, to trzy podstawowe zasady Bioenergetyki. Głęboki oddech, swobodny ruch, pełne odczuwanie. Otwarcie serca, bo dopiero z otwartym sercem w pełni odczuwamy życie. Bioenergetyka pomaga ciału w procesie samouzdrawiania. Nie „mamy” ciała, jesteśmy ciałami.
W bioenergetyce stosuje się dotyk i nacisk na napięte mięśnie podczas głębokiego oddychania, przyjmuje się specjalne pozycje. Ćwiczenia zwiększają świadomość ciała, rozwijają ekspresję i integrację psychofizyczną.
-------------------------------
Zajęcia są przeciwwskazane:
- w trakcie terapii psychotropowej, w stanach psychotycznych
- ciąży, połogu
- aktualnie trwających stanach ostrych i podostrych (niezależnie po urazowych czy infekcyjnych)
Względne przeciwwskazanie:
- karmienie piersią
- choroby przewlekle postępujące
- wyniszczenie organizmu
- terapie farmakologiczne
- padaczka
- jaskra

Zapraszamy do wspólnej praktyki
Anna i Witold
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Imię *
Nazwisko *
Telefon (używany tylko w razie nagłej potrzeby kontaktu w sprawach organizacyjnych) *
Czy brałeś/brałaś już udział w zajęciach metodą Lowena? *
Skąd dowiedziałeś/dowiedziałaś się o zajęciach? *
Required
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji "Otworzyć serce" oraz zgadzam się na wysyłanie mi wiadomości dotyczących warsztatu.
*
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy