Katılımcılar için Başvuru Formu
Kentsel mekan ve kent kullanıcılarının birlikte ve eş zamanlı olarak değişimi/dönüşümü, İstanbul’un sahip olduğu palimpsest yapının çoğullaşmasını beraberinde getiriyor. İstanbul, çok katmanlı yapısıyla geçmişten geleceğe alternatif manifestolar ve diyalogların üretilmesine zemin hazırlarken, bu üretimlerin mekânsal karşılıkları aracılığıyla ise zamansal olarak bugünle –yani gelecekteki geçmişle– gelecek arasında çoğul kesişim noktaları yaratıyor. Bu bağlamda, değişen ve dönüşen İstanbul’un katmanları bu zamansal kesişim noktaları üzerinden geleceğe nasıl aktarılabilir? İstanbul’a dair alternatif manifesto ve diyalog olanaklarının tartışılması ve böylece gelecek senaryolarının şekillenmesinde biz mimar ve tasarımcıların rolü ne olacaktır?

Tasarım Atölyesi 5, “Bir ‘Palimpsest’ Kent Olarak İstanbul’da Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil” ana teması çerçevesinde yapılacak olan kent okumalarını ve bu okumaların üzerinden üretilen gelecek öngörülerinin iki/üç boyutlu ürünlere dönüştürülmesini kapsar. Ürünler atölye sonunda sunulacak, sergilenecek ve en iyi 10 sonuç ürün İKSV Sarı Lale Kart ile ödüllendirilecektir.

İKSV 2. Uluslararası İstanbul Tasarım Bienali Akademi Programı kapsamında, Maltepe Üniversitesi ve IAPS-SCBE Kültür ve Mekan Tasarım Atölyeleri 5 ekibi olarak, tüm mimarlık ve tasarım fakültelerinin lisans öğrencilerini 15-19 Eylül 2014 tarihleri arasında Salt Galata’da gerçekleşecek olan seminer, film gösterimleri ve atölye çalışmalarında manifesto ve diyalog olanaklarını tartışmaya ve gelecek öngörüleri üretmeye bekliyoruz.


Bu tema kapsamında farklı disiplinlerden atölyelerin yürütüleceği bu etkinliğe katılmak isteyen öğrencilerin, 10 Eylül 2014 tarihine kadar aşağıda yer alan başvuru formunu doldurmaları ve atolye.iapscsbe@gmail.com adresine katılım ücretini ödediklerine dair makbuzu göndermeleri gerekmektedir.
Ad-Soyad *
Your answer
Okul/Bölüm/Sınıf *
Your answer
Kısa Özgeçmiş *
Your answer
İletişim Bilgileri *
Your answer
Varsa Daha Önce Katıldığınız Atölye Çalışmaları
Your answer
Tasarım Atölyesi 5'e Başvurma Sebebiniz *
Your answer
Tasarım Atölyesi 5'ten Beklentileriniz *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy