PŘIHLÁŠKA NA HUDEBNÍ DÍLNU S TOMÁŠEM ALFERIM
JIŘÍ JELÍNEK & TOMÁŠ ALFERI: DIVADELNÍ A HUDEBNÍ DÍLNA – JÁ, PÍSNIČKA 0.

Jak vypadala „Já, písnička“ před 300 lety? Kancionál Slavíček rájský, vlastně takový velmi rozsáhlý zpěvník (obsahuje více než 800 písní – pro srovnání, The Rolling Stones mají celkem okolo tři sta sedmdesáti písniček), sestavoval farář Jan Josef Božan. Vyšel tiskem roku 1719 v Hradci Králové za vydatné finanční pomoci hraběte Františka Antonína Šporka a má letos výročí 300 let od vzniku.

Tuhle bichli plnou not a slov jsme dali do rukou režisérovi/loutkářovi Jiřímu Jelínkovi a muzikantovi/skladateli Tomáši Alferimu. V divadelní a hudební dílně, které budou nejprve probíhat zvlášť, ale ke konci se spojí a vznikne společné představení, budete s lektory hledat současný autorský pohled na zašlou krásu starých časů a pomocí loutek, předmětů, zvuků, tónů a ozvěn rozžívat a rozeznívat Kuks.

Bude to výzva! Obě dílny se ponesou samozřejmě ve znamení „loutky – humor – hudba“! Pojďte se v tom BARO(k)CHNIT!

TOMÁŠ ALFERI – HUDEBNÍ DÍLNA JÁ, PÍSNIČKA PŘED 300 LETY

Hudební dílna se zaměří na současné uchopení vybrané písně z barokního kancionálu „Slavíček rájský“ a její začlenění do divadelního představení. Hudební motivy přetavíme a vložíme do rozmanitých kontextů. Hlavním nástrojem nám bude metoda charakteristická (nejen) pro baroko a sice: improvizace. Předpokladem účasti na dílně jsou alespoň základní hudební dovednosti (rytmus, zpěv, hra na nástroj je vítaná), především však chuť tvořit a vymýšlet. Kdo má nástroj, na který hraje nebo by chtěl hrát, ať ho vezme s sebou.

Tomáš Alferi je vystudovaný lékař, ale od promoce se věnuje pouze hudbě a divadlu. Kompozici studoval u prof. Jiřího Dvořáčka a Víta Clara. V mosteckém divadle pro děti a mládež Divadlo rozmanitostí je od roku 2001, od roku 2011 jako umělecký šéf. Skládá především hudbu scénickou, ojediněle i koncertní. Hraje v několika kapelách, v několika inscenacích, ale největší radost mu dělá tvorba pro kapelu Rozmáňa „Nedloubej se v nose“. Je vynikající hráč na klavír a pár dalších nástrojů podle potřeby.

Dílna je vhodná pro zájemce od patnácti let.


REGISTRACE JE MOŽNÁ DO 30. 7. 2019!

KDY? 19. – 25. 8. 2019
KDE? Hospitál Kuks
ZA KOLIK? 3000 Kč
KAPACITA? 10 účastníků
CO ZA TO? Cena zahrnuje pětidenní workshop , ubytování od pondělí 19. 8. v hospitálu Kuks (dvou a třílůžkové pokoje, postele, sociální zařízení, kuchyňka a lednička included!) až do konce festivalu (tedy do 25. 8.), a volný vstup na veškeré festivalové produkce (po usazení všech diváků s festivalovými pasy a vstupenkami se budete moci posadit na volná místa či na přístavky, případně na stání) – vyjma vybraných akcí.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Jméno a příjmení *
Telefonní číslo *
Datum narození *
Statut *
Škola/zaměstnání *
Na jaký hudební nástroj hrajete? *
DĚKUJEME!
Pořadatel festivalu THEATRUM KUKS (THEATRUM KUKS z.s.) se zavazuje, že informace získané z tohoto dotazníku použije pouze pro praktické účely v rámci festivalových workshopů. Pořadatel festivalu se zavazuje, že tyto informace nepoužije k žádným jiným účelům.  

Těšíme se na Vás na workshopech festivalu THEATRUM KUKS! S bližšími informacemi ohledně ubytování, platby a příjezdu se Vám ozveme :-)
A pozor...
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of THEATRUM KUKS. Report Abuse