Rozpoznawanie zaburzeń związanych z traumą: seminarium wprowadzające (II edycja)
Prowadzący: dr n. med. Radosław Tomalski i dr n. hum. Igor Pietkiewicz


Wczesna i przewlekła trauma związana z zaniedbaniem, nadużyciem fizycznym, seksualnym lub emocjonalnymm, może skutkować poważnymi objawami psychiatrycznymi. Chociaż tego typu doświadczeniom poświęca się coraz więcej uwagi, to rozpoznawanie objawów posttraumatycznych, w szczególności dysocjacji, nadal wydaje się niewystarczające. Pacjenci z historią traumy zgłaszają się do specjalistów zdrowia psychicznego z różnymi dolegliwościami i problemami, ale rzadko wiążą je z wydarzeniami urazowymi, unikają wspomnień związanych z traumą i niechętnie o niej mówią.

W czasie czterogodzinnego seminarium wprowadzającego przedstawimy specyfikę objawów związanych z traumą i zaprezentujemy przykłady objawów dysocjacyjnych z wykorzystaniem materiału wideo. Przedstawimy narzędzia służące do badań przesiewowych i diagnostyki pomocne dla psychologów i psychiatrów. Opowiemy o standardach leczenia i znaczeniu dopasowania formy terapii do diagnozy.

_____________________________________________________________
Prowadzący:

Dr n. med. Radosław Tomalski - psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor SNP PTP, ordynator Dziennego Odziału Psychiatrycznego w CZP Feniks w Sosnowcu. Czytaj więcej: http://superwizja.slask.pl/rtomalski

Dr n hum. Igor Pietkiewicz - certyfikowany psychoterapeuta i superwizor SNP PTP, adiunkt katowickiego wydziału Uniwersytetu SWPS, kierownik Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją. Czytaj więcej: http://superwizja.slask.pl/ipietkiewicz
_____________________________________________________________

Informacja o kosztach:
Koszt uczestnictwa w seminarium wynosi 70 zł. Opłata obejmuje uczestnictwo w warsztacie, materiały używane w czasie warsztatu, catering w trakcie przerw kawowych.

Opłatę za seminarium proszę wpłacać na konto nr: 17 1750 0009 0000 0000 1095 1089 w Reiffeisen Bank Polska S.A., którego właścicielem jest Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa.


W tytule przelewu proszę wpisać: seminarium Zaburzenia posttraumatyczne, Imię i nazwisko uczestnika

_____________________________________________________________

Zasady dotyczące rejestracji i rezygnacji z uczestnictwa:
Ostateczna rezerwacja udziału w seminarium gwarantowana jest po dokonaniu rejestracji i opłaty do 6 października 2017 r. Ilość miejsc jest ograniczona. Rezygnacja z udziału i całkowity zwrot kosztów są możliwe do 6 października 2017. Po tym terminie rezygnacja wiąże się utratą opłaty za uczestnictwo w seminarium.

_____________________________________________________________

Data i miejsce:
13 października 2017, 16.00 - 20.00
Uniwersytet SWPS, WZ Katowice, Techników 9, sala 111 (I piętro)

Organizator: Uniwersytet SWPS, Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją we współpracy z ESTD (Europejskie Towarzystwo Traumy i Dysocjacji)

_____________________________________________________________

Kontakt
Dr n.hum Igor Pietkiewicz
ipietkiewicz@swps.edu.pl
Przeczytałem i akceptuję powyższe warunki uczestnictwa w warsztacie *
Ponadto wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb organizacyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr. 133 poz. 833).
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Uniwersytet SWPS. Report Abuse