Oaza Rodzin III stopnia
Formularz zapisów na rekolekcje Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
UWAGA
Zapisy zamknięte - brak miejsc
Ważne informacje - przeczytaj, zanim przejdziesz dalej!
Rekolekcje Domowego Kościoła przeznaczone są dla małżeństw sakramentalnych które, formują się w Ruchu Światło-Życie.
Specyfiką rekolekcji ONŻ III st. dla rodzin jest konieczność przemieszania się pomiędzy odwiedzanymi kościołami. Dlatego zakładamy, że rodziny przyjadą swoimi samochodami, które będą mogły wykorzystywać w czasie rekolekcji. Jeżeli ktoś planuje przyjechać innym środkiem transportu prosimy o taką informację.
Planujemy wyjazdy możliwie niemęczące - głównie zatem Zakopane i bliskie okolice. Do tego 1-2 dalsze, ale maksymalnie ok. 90 km).  

Zapoznaj się z regulaminem rekolekcji dostępnym pod linkiem:
https://drive.google.com/file/d/14k1oov02kSqFHlo_8N99X354IB-fS9m5   

W formularzu zapisów poprosimy Was o kilka informacji, które pozwolą nam prawidłowo zająć się Waszym zgłoszeniem. Dane te zbierane są i przetwarzane wyłącznie na potrzeby procesu zapisów na rekolekcje DK i wszystkie dane, które są wymagane w tym formularzu, są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia procesu zapisów.
W każdej chwili możesz zrezygnować z wypełniania w/w formularza, a także przysługuje Ci prawo do późniejszej zmiany lub usunięcia tych danych.

Dane wprowadzone w tym formularzu będą do dyspozycji Diecezjalnej Diakoni Oaz Rekolekcyjnych Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej (dor@wroclaw.oaza.pl). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zrezygnuj z wypełniania tego formularza.
Oaza Rodzin III stopnia
"Gdyby Pan pozwolił mi jeszcze żyć i działać, jednego bym tylko pragnął, abym mógł skuteczniej i owocniej ukazywać w pośrodku współczesnego świata piękno i wielkość Tajemnicy Kościoła – sakramentu, czyli znaku i narzędzia jedności wszystkich ludzi”.
Ks. F. Blachnicki, Testament

Celem Oazy III stopnia jest odkrycie w pełni Misterium Kościoła - czyli sposobu obecności Boga wśród ludzi. Takie przeżycie tych rekolekcji staje się syntezą, dopełnieniem i ukoronowaniem Oazy I i II stopnia. Wtedy akcent spoczywał na rzeczywistości Słowa i Sakramentu, natomiast na III stopniu na pierwszy plan wysuwa się Wspólnota. Jest to perspektywa drogi do dojrzałości chrześcijańskiej, której wyrazem jest przeżywanie Kościoła we wspólnocie.

W czasie rekolekcji czeka nas przeżycie drogi do tajemnicy Kościoła przez Maryję - „Ecclesia Mater - Mater Ecclesiae” jako jeden ze znaków tej tajemnicy.
Kolejnym będzie znak świątyni - dlatego każdego dnia czeka nas uczestnictwo w pielgrzymce do wybranego kościoła, gdzie celebrować będziemy codzienną Eucharystię. Prosimy aby wziąć pod uwagę ten czekający nas niewątpliwie trud w czasie planowania rekolekcji.
Przeżywać będziemy również tajemnicę Kościoła w spotkaniach z żywym Kościołem naszych czasów - czyli różnymi i różnorodnymi wspólnotami i grupami wyrastającymi z jego apostolskiego i ewangelicznego uniwersalizmu.
Informacje podstawowe
OAZA RODZIN III stopnia
Miejsce: Zakopane - Cyrhla (Ośrodek rekolekcyjno-wypoczynkowy Zgromadzenia Księży Marianów, Cyrhla 37)
Termin: 16.07-1.08.2024 (II turnus)

Moderator: o. Marian Michasiów OFMConv
Para moderatorska: Bożena i Tomasz Greber
Kontakt:
e-mail:  btgreber@gmail.com
tel.:  Bożena - 694 333 839; Tomek - 604 875 995
Informacje o ośrodku
Ośrodek rekolekcyjno-wypoczynkowy ZAKOPANE CYRHLA, którego właścicielem są Marianie funkcjonuje od 1995 roku i jest utrzymany w bardzo dobrym stanie.
Uczestnicy rekolekcji mieszkają na jednym z trzech poziomów (parter i dwa piętra). Wszystkie pokoje mają swoje łazienki. Na miejscu jest jadalnia i sala konferencyjna. 

Atutem tego miejsca są bez wątpienia piękno otaczających gór (wspaniała panorama Tatr z wysokości 1050 m), czyste powietrze i wyjątkowa cisza. 

Zdjęcia pokoi i okolicy można zobaczyć na stronie ośrodka: https://zakopane-cyrhla.pl/osrodek/


Koszt rekolekcji
Osoba dorosła  - 2390 zł
Dziecko od 6 do 9 roku życia - 1990 zł
Dziecko od 3 do 5 roku życia - 1740 zł
Dziecko do 3 roku życia - 350 zł

Pieniądze nie mogą być przeszkodą w wyjechaniu na rekolekcje. Jeśli masz trudną sytuacją finansową skontaktuj się ze swoją parą rejonową/diecezjalną i poproś o pomoc. 

Rekolekcje Domowego Kościoła są przeznaczone dla rodzin z dziećmi do 12 roku życia. Starszym dzieciom proponowane są odpowiednie rekolekcje dla młodzieży (https://wroclaw.oaza.pl/rekolekcje/#dladzieci). Jeżeli jednak jesteście zmuszeni planować wyjazd ze starszymi dziećmi, prosimy o kontakt przed wypełnieniem formularza.
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy