Zjištění zájmu o citrusy z Řecka
Milí odběratelé z KPZtek,

ráda bych se na Vás obrátila s výzvou, zdali byste měli zájem zapojit se do evropské sítě solidárního importu citrusů z Řecka: https://kinobio.eu/.

Antonise znám osobně, jeho pomerančovou farmu jsem navštívila v červenci roku 2018 a hlavním tématem bylo, jak těžké je prodat pomeranče na řeckém či evropském trhu z mnoha důvodů (velká konkurence konvenčních zemědělců, značná konkurence velkoproducentů bio atd.).

Antonis a další spřátelení zemědělci věří na krátké distribuční řetězce a úzce spolupracují s lokálními KPZtkami i s evropskými v rámci sítě URGENCI (https://urgenci.net/). Jejich hlavním posláním je obhospodařovat půdu s respektem, který je přenesen i do vztahu s konzumenty.

V Asociaci místních potravinových iniciativ bychom rádi podpořili i řecké zemědělce, zvláště, když na posledním evropském setkání KPZtek, který se shodou okolností pořádal v Řecku bylo heslo: CSA beyond borders! a účastnilo se ho i 10 zástupců KPZtek z ČR jak z řad koordinátorů, tak i z řad zemědělců. S Antonisem se také osobně setkali a např. Martin Rosenbaum z Farmy Lukava to shrnul takto:
“V kontextu Řecka je koncept KPZ v úplných plenkách a Antonisova iniciativa je pilotním projektem, která sdružuje malé producenty a dává jakousi naději do budoucna. Jedna z věcí, kterou se člověk v Řecku na setkání KPZ dozvěděl, je zpráva o stavu řecké společnosti a státu. Řecko čelí krizové situaci na mnoha úrovních. Je to krize ekonomická, kolaps státních institucí, krize ekologická. Sucho a nedostatek vody je zde takových rozměrů, že se nám o tom ani nezdá. Krize migrační to pouze umocňuje a ta je v Řecku všudepřítomná a velmi hmatatelná. Neschopnost systémových změn a zanedbání investic do infrastruktury na všech úrovních si nyní vybírají svou daň. Antonis společně s ostatními drobnými pěstiteli nesložil ruce do klína a nepropadl všeobecné pasivitě a skepsi. Jejich projekt má za cíl umožnit nejen přežití, ale i regeneraci v podobě nových výsadeb a změny přístupu pěstování citrusů směrem k permakultuře. Solidární nákup citrusů proto není jen nákupem ovoce, ale zejména přímou podporou regenerace života v místech kde se o kolapsu pouze nemluví, ale kde už nastal. Bonusem je to, že ovoce je u nás do 7 dnů po sklizni ze stromu.”

V současné době zjišťujeme, jaký by byl zájem ve Vaší KPZtce o produkty z řecké farmy. Jedná se o pomeranče a citrony přímo od Antonise.

Minimální objednávka je jedna paleta:
Malá (Europaleta) = 48 kartónových krabiček x 15 kg každé = 720 kg ovoce
Velká = 60 krabic x 15 kilo = 900 kg ovoce


Dostupnost ovoce:
Pomeranče - od listopadu do cca května ... cena € 2,25 za kilogram.

Citrony - od října do dubna / května...cena 2,85 EUR za kilogram.

Pokud máte další dotazy, neváhejte mne kontaktovat na emailu: vratislava@asociaceampi.cz

V solidaritě
Vraťka Janovská

PS: Klidně šiřte i mezi své známé, kteří nejsou součástí KPZtky, ale víte, že by si na citronech či pomerančích rádi pochutnali.

Mám zájem o pomeranče z Řecka *
Mám zájem o citrony z Řecka *
Ovoce bych ráda v těchto měsících: *
Pokud se povede sehnat dostatečný počet zájemců, předpokládá se, že by ovoce mohlo být 1x měsíčně.
Required
Pomerančů bych si objednal/a: *
Prosím, napište, kolik kg byste si objednal/a pomerančů v jedné objednávce 1x měsíčně.
Your answer
Citronů bych si objednal/a: *
Prosím, napište, kolik kg byste si objednal/a citronů v jedné objednávce 1x měsíčně.
Your answer
Chcete se zapojit do organizace dovozu citrusů z Řecka? *
Z jaké jste KPZ? *
Prosím, napište název Vaší KPZ.
Your answer
Vaše jméno *
Your answer
Váš email *
Váš email využijeme, pokud bude dostatečný zájem, abychom Vás mohli přímo kontaktovat.
Your answer
Prostor pro Vaše dotazy :-)
Captionless Image
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service