Zapisy na majowy cykl warsztatów "Laboratorium współpracy z dziećmi i młodzieżą w czasach epidemii"
W ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 zapraszamy na cykl warsztatów, które odbędą się od 23 do 29 maja 2020r.

Majowe webinaria oraz warsztaty będą osadzone w aktualnym kontekście pracy w dobie pandemii COVID-19. Porozmawiamy o przerwanych relacjach, trudnościach adaptacyjnych, kształceniu na odległość, próbach powrotu do bezpośredniego działania, towarzyszeniu młodym ludziom w powrocie do odmrażanej rzeczywistości. Podczas spotkań będziemy odnosić się do tych regulacji zewnętrznych, które w dniu spotkań będą bezpośrednio dotyczyć naszej pracy.

OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Na poszczególne warsztaty obowiązują zapisy! Można uczestniczyć w całym cyklu bądź zapisać się na pojedyncze spotkanie.
2. W webinarach w czasie rzeczywistym może uczestniczyć max 50 osób.
3.Organizator zapewnia zaświadczenia dla osób, które wezmą udział w całym cyklu szkoleniowym (2 webinaria i 2 warsztaty).
4. Decyduje kolejność zgłoszeń.

***
"Laboratorium współpracy z dziećmi i młodzieżą w czasach epidemii"

HARMONOGRAM:
- 23.05.2020 godz: 12.00 - 13.30 – Webinarium: Współpraca z dziećmi i młodzieżą w obszarze edukacji kulturowej
- 25.05.2020 godz: 16.00 - 18.00 – Warsztat: Współpraca z dziećmi i młodzieżą w obszarze edukacji kulturowej
- 27.05.2020 godz: 12.00 - 13.30 – Webinarium: Prawa dzieci i młodzieży i ich realizacja w działaniach edukacyjnych
- 29.05.2020 godz: 16 - 18.00 – Warsztat: Prawa dzieci i młodzieży i ich realizacja w działaniach edukacyjnych

GDZIE: Webinaria będą realizowane na platformie ClickMeeting
Warsztaty będą realizowane na platformie Zoom.

Webinaria będą nagrywane z możliwością do odtworzenia w dowolnym czasie, przy czym zachęcamy do uczestnictwa w czasie rzeczywistym. Transfer nagrania może potrwać do kilku dni, w zależności od obciążenia systemu.

Osoby zapisane dostaną maila potwierdzającego udział oraz link do konkretnych webinariów i warsztatów.

Warsztat jest BEZPŁATNY

OPIS WARSZTATU
Laboratorium to cykl czterech spotkań wokół praktyk, pytań i wątpliwości dotyczących współpracy z młodymi ludźmi w wieku szkolnym. W czasach epidemii, w których zadajemy sobie wiele pytań o to, jak odnaleźć się w nowych okolicznościach, często skodyfikowanych rozmaitymi procedurami, jeszcze mocniej potrzebujemy wspólnot, w których będziemy mogli dzielić się doświadczeniami i razem konstruować oraz testować rozwiązania.
Zapraszamy wszystkich, którzy współpracują z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym, chcieliby pogłębić albo usystematyzować swoją wiedzę oraz podzielić się własnymi refleksjami dotyczącymi wspomnianej współpracy w sytuacji pandemii COVID-19.

PROWADZĄCA
Weronika Idzikowska – kulturoznawczyni, animatorka społeczna, pedagożka kultury. Twórczyni projektów kulturalnych i edukacyjnych. Badaczka partycypacji dziecięcej i młodzieżowej w projektach animacji i edukacji kulturowej. Współautorka podręcznika dla animatorów kultury i nauczycieli pt. „Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce” (2016), autorka książki „Wzajemność. O współpracy dzieci i dorosłych” (2019). Od jedenastu lat związana z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, gdzie inicjuje i opiekuje się inicjatywami edukacyjnymi i animacyjnymi, obecnie m.in. programem Bardzo Młoda Kultura – Małopolska. Prowadzi szkolenia i konsultacje dla nauczycieli, animatorów, edukatorów z różnych zakątków Polski, zainteresowanych budowaniem i wzmacnianiem perspektywy relacyjnej w animacji i edukacji. Uwielbia bezpośredni kontakt z ludźmi i opowiadane przez nich historie. Przekonana, że zarówno rzeczywistość tworzy dobre opowieści, jaki i opowieści tworzą dobrą rzeczywistość.

PRZEJDŹ DO FORMULARZA I WYPEŁNIJ GO
Email address *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy