Zapis do parafii St Ignatius - Stamford Hill, London
W zwyczajnych warunkach naszą parafią jest ta, na której terenie  się mieszka od przynajmniej 3 miesięcy, proboszcz tej parafii jest naszym duszpasterzem. W przypadku duszpasterstw językowych i społeczności polskiej w Wielkiej Brytanii parafie polskie są tzw. parafiami personalnymi a nie terytorialnymi, dlatego też naszą parafią jest ta, do której się uczęszcza przez okres przynajmniej 3 miesięcy, i w której dokonało się prostej formy rejestracji. 

Słowo „zapisać się” można zaznaczyć w cudzysłowie, ponieważ nie od tego aktu zależy przynależność do parafii, ale od rzeczywistego uczęszczania do kościoła. W owym „zapisaniu się” chodzi raczej o dopełnienie formalności, tak by w odpowiednich sytuacjach parafia mogła przyznać się do swego parafianina czy parafianki, tzn. żeby  duszpasterz lub proboszcz parafii mógł w razie potrzeby wystawić odpowiednie dokumenty. 

Najczęstszymi sytuacjami, w których  potrzebujemy mieć pewność, że ktoś należy do naszej parafii są:
- chrzest dziecka
- pierwsza komunia św. dziecka
- ślub
- gdy ktoś zostanie poproszony o to, by zostać ojcem/matką chrzestną
- pogrzeb

Przyjęta forma zapisów do parafii daje również duszpasterzom możliwość skontaktowania się w przypadku wystąpienia wyjątkowych sytuacji czy zdarzeń z osobami, które identyfikują się z naszym duszpasterstwem.

Zapraszam do wypełnienia krótkiego formularza.

Z wyrazami szacunku,
o. Piotr Kropisz SJ 
RODO
Zobowiązujemy się do przechowywania danych osobowych w sposób bezpieczny, zgodnie z zaleceniami RODO, dane te nie będą udostępnione żadnym instytucjom zewnętrznym.
Całą politykę prywatności można przeczytać na www.rcdow.org.uk/diocese/privacy-policy
Imię i nazwisko osoby kontaktowej *
Adres e-mail *
Numer telefonu
Od kiedy należycie do naszej parafii? Może to być data orientacyjna np.: maj 2017.
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Towarzystwo Jezusowe w Polsce.