Vēsturiskās kartes
Nospied pogu Iesniegt/Submit vadītāja norādītajā laikā, jo pēc tam atbildes vairs netiks pieņemtas.
Email address *
Numurs *
Raksti BEZ ATSTARPĒM un CITIEM SIMBOLIEM! Savu dalībnieka numuru meklē šeit (ja neatrodi - pieraksti sevi turpat pie brīvajiem numuriem): https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LBUyBOaBmBogTIJAMhtx7Wgvlyt7xWb4H14hDR5p3Y8/edit?usp=sharing Ja nevēlies reģistrēties (piemēram, vairs neej skolā), bet vēlies sevi ieraudzīt rezultātu tabulā, tad visos uzdevumos raksti vienādu sevis izdomātu unikālu numuru - lielāku par 1500, piemēram, telefona numuru (vari nomainīt kādu ciparu, lai Tev neviens nezvanītos).
Vārds Uzvārds
Drošībai, ja nu numurs uzrakstīts nepareizi. Vārdu raksti pirms uzvārda! Pēc uzvārda neraksti liekas atstarpes vai simbolus!
Atver mājaslapu https://vesture.dodies.lv/#m=9/56.97642/24.36768&l=O un atver karti ar nosaukumu 1839 Specialcharte von Livland Atrodi Pededzes - Alūksnes ceļu. Šis ir ceļš, pa kuru savu pirmo ārvalstu ceļojumu uzsāka cars Pēteris I, kurš izvērtās visai leģendārs. Ik pa cik km uz šī ceļa ir izvietojušies krogi?
1 point
Clear selection
Krogi spēlēja līdzīgu funkciju kā mūsdienu benzīntanki, līdz ar to arī to izvietojumu noteica līdzīgi faktori. Kurš no kroga celšanas iemesliem vislabāk atbilst Pededzei?
1 point
Clear selection
Salīdzini karti ar mūsdienu ortofotokartēm vai google.streetview un noskaidro, kuri krogi ir saglabājušies līdz mūsdienām!
1 point
Clear selection
Atzīmē, kādi objekti vēl atrodas šī ceļa tuvumā! (atzīmē visus atbilstošos vairantus!)
1 point
Kā ir mainījies mežainums Pededzes apkārtnē kopš 1839. gada?
1 point
Clear selection
Aplūko četrus dotos attēlus un izspried, ko varētu apzīmēt apzīmējums "Signal"
1 point
Captionless Image
Clear selection
Kur atrodas attēlā redzamais krogs?
1 point
Captionless Image
Clear selection
Netālu no Pededzes atrodas zīme, pie kuras ir rakstīts "Krustakmens. Iezīmējis RA NR 1782. gadā" Atrodi šo vietu un nosaki, ko iezīmē šis krustakmens!
1 point
Captionless Image
Clear selection
Atver karti ar nosaukumu "1920 -1940 Latvijas armijas 75K" un aplūko, kāda jaunsaimniecība tika uzcelta šajā vietā. Precīzi uzraksti tās nosaukumu!
1 point
Šajā pašā kartē ar nosaukumu "1920 -1940 Latvijas armijas 75K" Atrodi Grobiņas-Aizputes-Sieksātes šaursliežu dzelzceļa līniju un izmēri tās aptuveno garumu!
1 point
Clear selection
Kurām no minētajām stacijām posmā Grobiņa - Aizpute vēl ir saglabājusies apbūve? (atzīmē visus atbilstošos vairantus!)
2 points
Kādi saimniecības uzņēmumi atradās dzelzceļa līnijas Grobiņa-Aizpute-Siekāste staciju tuvumā (4km rādiusā)? (atzīmē visus atbilstošos vairantus!)
2 points
Atzīmē visus pareizos skaidrojumus, kāpēc dzelzceļa līnija netika būvēta caur Durbi! (atzīmē visus atbilstošos vairantus!)
1 point
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy