Varoluşçu Buluşmalar - 2: Ölümle Canlanmak
Varoluşçu psikoterapinin müdahaleleri psikolojiden ziyade felsefeye dayanır. Yani bireylerle çalışırken yalnızca bireylerin kendilerini veya zihinlerini değil, hayatlarını anlamalarına yardımcı olur. Bu nedenle bireylerle çalışırken şu an hayatlarının neresinde olduklarını, nereden bu noktaya geldiklerini, gerçekten nereye gitmek istediklerini araştırmayı hedefler. Bu araştırma bireyin yaşam amacının, kendi değerlerinin farkına varması ve hayatını neye adamak istediği konusunda net ve açık hale gelmesiyle ilgilidir.

Ayrıca, bireyin gerçekten kendisiyle ilgili olanla, kendisi için neyin önemli olduğuyla, hangi deneyimi gerçekten yaşamak istediği ile tekrardan bağlantı kurmasına da yardım eder. Böylece birey yalnızca yığınları takip etmektense özne olduğunun farkına varır. Bundan daha derine inersek; bireyin hayatında doyum sağlaması için ihtiyaç duyduğu ve yaşamına değer katan, onu sabahları yatağından kaldıran şeylerle bağlantı kurmasını amaçlar.

İlkini "Varoluşçuluğu Anlamak" temasıyla gerçekleştirdiğimiz Varoluşçu Buluşmalar'ın ikincisinin temasını "Ölümle Canlanmak" olarak belirledik. Dünyaya fırlatıldığımız andan itibaren bildiğimiz tek gerçek olan "ölüm" ile ilişkimize, terapi odasına gelişine, felsefi ve terapötik anlamlarına ilişkin konuşacağımız, söyleşeceğimiz bu buluşmada kendimize ve deneyimlerimize yeniden bakabilmeyi hedefliyoruz.
Katılım Koşulları ve Ücret Bilgileri
Katılım Koşulları:
Psikoloji, Psikolojik ve Rehberlik Danışmanlık, Psikiyatri, Sosyal Hizmet, Felsefe bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri, mezunları ve varoluşçu psikoterapiye ilgi duyanlar
Katılım Ücretleri:
Öğrenci ve Dernek Üyesi: 100 TL
Ruh sağlığı çalışanları ve uzmanlar: 120 TL
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy