Warsztaty MAMY PRAWA! - rekrutacja na luty zamknięta - kolejne warsztaty już w kwietniu!
Witaj! Twoją obecność TUTAJ oznacza, że chcesz zostać świadomą swoich praw w porodzie kobietą i matką (lub świadomym partnerem tej kobiety i ojcem swojego dziecka ;)

Jesteś we właściwym miejscu! Udział w warsztatach MAMY PRAWA! dostarczy Ci wiedzy, doda pewności siebie oraz pozwoli Ci kompleksowo przygotować się na najważniejsze spotkanie w Twoim życiu - pierwsze spotkanie z Twoim Dzieckiem :)
Podczas warsztatów spotkasz inne osoby w podobnej sytuacji, i w intymnej i bezpiecznej atmosferze kameralnej warsztatowej grupy, podzielisz się swoimi obawami, przemyśleniami i doświadczeniami związanymi z porodem i rodzicielstwem, lub po prostu posłuchasz, co na ten temat mają do powiedzenia inni.

WAŻNE - udział w warsztatach MAMY PRAWA! jest całkowicie BEZPŁATNY!

MIEJSCE:
Wszystkie warsztaty odbędą się w Pracowni COOK LOOK BOOK, przy ul. Kochanowskiego 1/12b w Poznaniu.

JAK SIĘ ZAPISAĆ:
Wypełnij* poniższe pola, prześlij nam swoje zgłoszenie i przyjdź na Warsztaty!

Nie musisz zapisywać się na wszystkie warsztaty - możesz wybrać te, które interesują Cię najbardziej. Jeśli chcesz przyjść na dany warsztat, zaznacz odpowiedź "TAK". Jeśli nie chcesz wziąć udziału w danym warsztacie, wybierz odpowiedź "NIE".
Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz kopię swojej odpowiedzi. Zachowaj ją na wypadek, gdybyś zapomniał(-a), które warsztaty wybrałaś(-eś). Poczekaj na naszą odpowiedź, w której poinformujemy Cię, czy zostałaś(-eś) wpisana(-y) na listę uczestników.

W przypadku rejestracji kilku osób, prosimy Cię o wypełnienie formularza dla każdej osoby oddzielnie! To nam pozwoli oszacować liczbę uczestników.

Prosimy też o przemyślane zapisy - chętnych osób jest zazwyczaj więcej niż wolnych miejsc - wybierz więc tylko te zajęcia, na które na pewno przyjdziesz, nie blokuj miejsc na tzw. "wszelki wypadek". Cykle będą powtarzane w kolejnych miesiącach (w kwietniu oraz maju), wiec jeśli nie dasz rady wziąć udziału we wszystkich interesujących Cię warsztatach, masz szanse to nadrobić później.

Warsztaty MAMY PRAWA! są częścią Projektu MAMY PRAWA!, realizowanego przez Fundację Matecznik od 2016 r. Więcej informacji o wydarzeniach w tej edycji projektu możesz przeczytać tutaj: http://fundacjamatecznik.pl/nasze-dzialania/projekt-mamy-prawa/o-projekcie/ oraz w notatniku na fanpejdżu Fundacji: https://www.facebook.com/FundacjaMatecznik/notes/


DO ZOBACZENIA !

*Uwaga - zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Wspierania Rodziny Matecznik z siedzibą przy ul. Kanałowej 18/16, 60-710 w Poznaniu, która przestrzega zasad ochrony danych osobowych zgodnie z polityką prywatności, która znajduje się na stronie: http://fundacjamatecznik.pl/nasza-polityka-prywatnosci/.

Email address *
Imię *
Your answer
Nazwisko *
Your answer
Numer telefonu *
Your answer
Warsztat MAMY PRAWA w porodzie I - prosimy czekać na terminy kwietniowe :) *
Podczas warsztatu zostaną omówione zagadnienia opieki lekarza/położnej w czasie ciąży, przysługujących badań bezpłatnych, prawa pacjenta i aktualnie obowiązujących ustaw, w których te prawa się mieszczą oraz przewidywanych zmiany w ustawodawstwie. Nauczysz się pisać plan porodu, omówiony zostanie także plan opieki prenatalnej oraz sposoby na sukces w realizacji własnej wizji porodu. Warsztat stanowi rozbudowaną wersję zajęć "Wyreżyseruj swój poród".
Warsztat MAMY PRAWA w porodzie II - prosimy czekać na terminy kwietniowe :) *
Podczas tego warsztatu zostaną omówione prawa osoby towarzyszącej przy porodzie, przygotowanie kobiet do egzekwowania swoich praw na sali porodowej, możliwości łagodzenia bólu porodowego w oparciu o istniejące zapisy prawne versus realia porodówek z aglomeracji poznańskiej.
Warsztat MAMY PRAWA w szpitalu, prosimy czekać na terminy kwietniowe :) *
Na tym warsztacie omówiony zostanie stopnień przygotowania poznańskich szpitali w kontekście realizacji praw pacjenta i zapisów nowych Standardów Opieki Okołoporodowej. Omówione zostaną różnice pomiędzy szpitalami w podejściu do pacjenta, warunków tam panujących, rutynowych procedur i obowiązujących wewnętrznych regulaminów. Warsztat ten stanowi rozbudowaną wersję warsztatu "Gdzie rodzić?".
Warsztat MAMY PRAWA w laktacji, prosimy czekać na terminy kwietniowe :) *
Podczas tego warsztatu omówione zostaną aspekty prawne wsparcia laktacyjnego (zwłaszcza tego, które powinno być realizowane jeszcze podczas pobytu w szpitalu) oraz w kolejnych miesiącach karmienia, zagadnienia położnej środowiskowej, doradców/konsultantów laktacyjnych. Wyposażenie szpitali w kontekście przygotowanie do wsparcia kobiet w laktacji. Prawa matki karmiącej w szpitalu (jako pacjentki i jako matki hospitalizowanego dziecka). Prawa kobiety karmiącej po powrocie do pracy.
Warsztat MAMY PRAWA w pracy, prosimy czekać na terminy kwietniowe :) *
Na tym warsztacie poruszone zostaną zagadnienia urlopu macierzyńskiego/ rodzicielskiego, także w przypadkach szczególnych (samotna matka, młoda matka ucząca się, własna działalność gospodarcza), omówienie tzw. becikowego, karty dużej rodziny, programu 500+ i innych świadczeń rodzinnych, ulg podatkowych itp. Elementy prawa pracy istotne dla kobiety w ciąży (zasiłki chorobowe, udogodnienia na jakie może liczyć kobieta w miejscu pracy). Temat pisania skarg (tzw. pozasądowe kroki prawne) w przypadku naruszenia prawa.
Czy chcesz zostać dopisana (-y) do naszego newslettera? *
Uwagi - jeśli chcesz się o coś zapytać, to jest idealne miejsce :)
Your answer
Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This form was created inside of Fundacja Rozwoju Rodziny Matecznik. Report Abuse - Terms of Service