Nauka sztuki – sztuka nauki. Góra i strumień – komunikacyjny potencjał natury
Smardzewice (woj. łódzkie), 13-15.05.2020
Inwest Smardzewice - Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy
ulica Klonowa 14, 97-213
http://inwest-smardzewice.pl/

Polskie Stowarzyszenie Strategii Twórczych oraz Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na czwartą edycję interdyscyplinarnej konferencji nt. „Nauka (płynąca ze) sztuki – sztuka (uprawiania) nauki”. Inspiracją dla podjęcia tytułowej problematyki jest artystyczna i przede wszystkim naukowa twórczość Joanny Ślósarskiej. Chcielibyśmy utrzymać możliwie otwartą formułę tak samego spotkania, jak i zakresu podjętych rozważań.

W czwartej edycji („Góra i strumień – komunikacyjny potencjał natury”), kontynuującej problematykę zainicjowaną w poprzedniej, pragniemy przyjrzeć się możliwościom związanym z wykorzystaniem i komunikowaniem doznań, doświadczeń, konceptualizacji, wyobrażeń i ekspresji natury w możliwie szerokim, wielodyscyplinarnym ujęciu. Podobnie jak w poprzednich edycjach kierujemy uwagę na problemy związane z tradycją analizy i interpretacji dzieł sztuki, zjawisk artystycznych i procesów twórczych, w których szczególną uwagę chcielibyśmy poświęcić szeroko rozumianym aspektom ludzkiego poznania i poznawania przez sztukę, a także kształtowania kulturowego środowiska dla twórczego życia.

Proponujemy perspektywę, w której twórczość naukowa i artystyczna stanowią komplementarne i wzajemnie nieredukowalne sfery aktywności, które mimo swojej autonomii mogą się z jednej strony kreatywnie inspirować, z drugiej zaś ukazywać nowe ścieżki indywidualnego i kulturowo-cywilizacyjnego rozwoju. Nie sugerujemy ograniczeń teoretyczno-metodologicznych, zachęcając jednocześnie do podejmowania zgodnych z osobistymi preferencjami i projektami egzystencjalnymi ujęć – tak homogenicznych, jak interdyscyplinarnych.
Imię i Nazwisko *
Adres email: *
Temat referatu
Dane do faktury (Nazwa instytucji, adres, NIP)
Wybór posiłków
Kolacja 13.05.2020
Clear selection
Śniadanie 14.05.2020
Clear selection
Obiad 14.05.2020
Clear selection
Kolacja 15.05.2020
Clear selection
Śniadanie 15.05.2020
Clear selection
Uwagi dotyczące menu
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Fabrykancka.pl. Report Abuse