Temel Düzey İngilizce Kursu
Sivil Toplum Destekleme Derneği - SİTODED olarak Erzurum'da öğrenim görmekte olan gençlerin bireysel becerilerinin gelişimi için çalışıyoruz.


İngilizce, dünyada en çok konuşulan dildir. 54 ülkede resmi dil olarak kabul edilmiş ve 1.8 milyar insan tarafından konuşulduğu bilinmektedir. İngilizce iş ve okul başta olmak üzere her alanda karşımıza çıktığından, öğrenimi artık zorunluluk haline gelmiştir. Bu sebepten Temel İngilizce bilgisini kanıtlamak isteyenler ve İngilizce’ye ilgi duyanlar için bu kurs öğrencilerin İngilizcede temel olarak kendilerini ifade edebilecekleri seviyeye ulaşmalarını sağlamak için oluşturulmuştur.

Kursumuz Temel Seviye (A1-A2) olarak düzenlenecektir. Temel seviye İngilizce kursunda kursiyer, genel olarak İngilizce ile tanışır ve temel bilgileri edinir. Öğrendiği dört temel zamanla basit cümleler kurabilir, kendini kısaca ifade edebilecek düzeye ulaşır.

İngilizce eğitim içeriğimizin temelinde dilbilgisi ve sözcük bilgisi olacaktır. İngilizce dilbilgisi derslerimizde kısa sürede pek çok önemli konuyu içeren eğitim verilecektir. Derslerimizde geniş, şimdiki, geçmiş ve gelecek zaman konularını detaylı öğrenip örneklendireceğiz. Bunlara ek olarak sözcük çalışması yaparak günlük hayatta kullanılan temel kalıpları inceleyeceğiz.

İçeriğimizle ilgili bu eğitime katılan her öğrencinin dikkatini çekmemiz gereken nokta şudur: Eğitim içeriğimiz çeşitli temel konulardan oluştuğundan kısıtlı süre içinde pek çok konuya hakim olmak için bireysel çalışma çok önemlidir. Eğitim içeriği yol gösterici ve açıklayıcı özellikler taşır ancak kişilere özel olarak konular üzerinde gereğinden fazla zaman harcanması mümkün değildir. İngilizce seviyenizi okuma becerileri (İngilizce gramer ve kelime dağarcığı) açısından yaklaşık olarak öğrenmek için Hızlı İngilizce Kontrolü testi kurs esnasından uygulanacaktır.

ETKİNLİK ÜCRETLİDİR ve KAYIT YAPTIRMANIZ GEREKLİDİR

Katılım Ücreti: 75 TL


Bu etkinlik; yerel gönüllülerimiz tarafından uygulanacaktır. Haftada 1 saat EVS/ESC Gönüllülerimizle pratik dersi yapılacaktır.

Toplam 25 kişilik kontenjan bulunmaktadır.

Temel Düzey İngilizce Kursu Detayları (20 Saat)
05 Mart 2020 Perşembe, saat 12.00 - 16.00 arası
12 Mart 2020 Perşembe, saat 12.00 - 16.00 arası
19 Mart 2020 Perşembe, saat 12.00 - 16.00 arası
26 Mart 2020 Perşembe, saat 12.00 - 16.00 arası
02 Nisan 2020 Perşembe, saat 12.00 - 16.00 arası
Ad-Soyad *
e-mail *
Telefon *
Başvurumu onaylıyorum, katılımcı olmam durumunda ücreti kabul ediyorum. *
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service - Privacy Policy