14. GELENEKSEL SPOR OYUNLARI
14. ATSO SPOR OYUNLARI KAYITLARI AÇILDI!
ATSO Spor oyunları 29 Ağustos 15 Ekim tarihleri arasında hem takım oyunları hem de bireysel oyunlar olmak üzere toplam 14 branşta gerçekleşecek.
Sporun nabzı Afyonkarahisar'da atacak çünkü bu yıl her şey değişiyor!
Firma Adı *
(Firmanın Tam Unvanını Giriniz)
Your answer
Firma Adresi *
(Adres Bilgisini Tam Giriniz.)
Your answer
Firma Telefonu *
Your answer
Firma E-Mail
Your answer
Firma Spor Yetkilisi Adı Soyadı
Your answer
Firma Spor Yetkilisi Cep Telefonu *
Your answer
KATILACAĞINIZ BRANŞLARI LÜTFEN İŞARETLEYİNİZ.
HALI SAHA – FUTBOL
14.ATSO Spor Oyunları branşı olan Futbol, 9 Eylül 6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecektir. *Takımlar 7 asil 5 yedek sporcu ile müsabaka yapacaklardır.*Eleme usulüne göre yapılacak maçların beraber bitmesi durumunda uzatma uygulanmadan penaltı atışları ile kazanan belirlenecektir (5 penaltı kuralı uygulanacaktır).*Kırmızı kart gören sporcu en az bir maç oynamama cezası alacaktır. Yapılan hareketin şiddeti ve hakem raporuna göre de ceza artırılabilir.
VOLEYBOL
14.ATSO Spor Oyunları branşı olan voleybol müsabakaları 12 Eylül ile 4 Ekim arasında gerçekleşecektir.*Müsabaka saatinde gelmeyen takımlar teknik kurulun vereceği karar dahilinde hükmen mağlup edilir.*Maçlar hakemlerce yönetilir.*Maçlar katılan takım sayısına göre 3 veya 4 gruba bölünecek ve her grubun liderliği için lig usulü maçlar oynatılacaktır. Lig usulü oynatılacak grup maçları kazanılmış 3 set üzerinden değerlendirilecektir.
BASKETBOL
14.ATSO Spor Oyunları kapsamında basketbol müsabakaları 10 Eylül- 5 Ekim tarihleri arasında düzenlenecektir.*Oyun, orta saha çizgisinde her takımdan birer oyuncu arasında yapılan hava atışı ile başlar. Hava atışına çıkan oyuncular, topu tek elleri ile takım arkadaşlarına kazandırma hedefini taşır.*Hücum eden takım, kendi sahasını 8 saniye içinde terk etmek, 24 saniye içinde de hücumunu tamamlamak zorundadır, aksi halde top kullanma hakkı rakip takıma geçer.*Oyuncu topla birlikte, top sürme (dribbling), pas atma (passing), şut atma (shooting) aktivitelerini yapma şansına sahiptir. Bir oyuncu top sürerken, topu eline alarak durdurursa, tekrar top sürme şansına sahip değildir; topu istediği yöne ve kişiye pas ya da şut atmak zorundadır.
HALAT ÇEKME
29 Ağustos 2019 tarihinde 14. kez düzenlenecek olan ATSO Spor Oyunları'nda halat çekme takımınızı kurabilir, kayıtlarınızı oluşturabilirsiniz.(Müsabakaların açılış yarışması olan Halat çekme takımlar halinde yapılmaktadır. Takımlar 6 sporcudan oluşur.)
BABA - ÇOCUK ÇAMUR TAKIMI
14.ATSO Spor Oyunları’nda bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Baba-Çocuk Çamur Takımı 14 Eylül ile 15 Eylül arasında gerçekleşecektir.*Müsabaka 1.5 Km mesafeden oluşmaktadır.*Zemin, toprak ve çamurdan oluşmaktadır.*Yarışı ilk gelen baba-çocuk takım kazanmış olur. * Çocuk yaş sınırı: 6-12'dir. * Yanınızda gelirken yedek kıyafet ve spor ayakkabı getirmeyi unutmayın.
BİREYSEL BRANŞLAR
PENALTI YARIŞI
Müsabakalar, 14. ATSO Spor Oyunları'nın açılış günü olan 29 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşecektir.*Fikstür yarışma öncesi yapılan kayıtlara göre alınacaktır.* 3'er penaltı atışlarına göre düzenlenecektir.*Eleme usulüne göre uygulanacaktır.
BİLEK GÜREŞİ
14. ATSO Spor Oyunları Bilek Güreşi Müsabakaları, 14. ATSO Spor Oyunları'nın açılış günü olan 29 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşecektir.*Eleme usulüne göre düzenlenecektir.
DART
14.ATSO Spor Oyunları alt branşlarında yer alan dart turnuvası 3-4 Eylül tarihlerinde gerçekleşecektir.*Müsabakalar 3 grup oluşturularak başlatılır.*Gruplar müsabaka esnasındaki katılımcı sayısına göre oluşturulur.*Gruplar 501 sayısından düşülür. Önce bitiren birinci ve ikincileri bir üst tura çıkabilir.
BOWLİNG
14.ATSO Spor Oyunları kapsamında bowling müsabakaları 3-4 Eylül 2019 tarihinde yapılacaktır.*Sporcuların tamamı ilk tur atışlarını tamamlarlar.*Elde edilen en iyi puanlara sahip sporculardan, katılımcı sayısının yarısı kadar olan bir üst tura çıkar.*Üst tura çıkan sporculara da aynı en yüksek puan kuralları uygulanarak yarışma tamamlanır.
TAVLA
14.ATSO Spor Oyunları kapsamında tavla müsabakaları 3-4 Eylül tarihleri arasında düzenlenecektir.* Yarışmaların fikstür çekimleri müsabaka yerinde yarışmacıların müracaat sırasına göre düzenlenir.*Müsabakalarda taraflardan birinin istemesi durumunda zarlar kupa, fincan veya bardakta atılır.* Müsabakalar eleme tarzı yapılacaktır.
MASA TENİSİ
14. ATSO Spor Oyunları kapsamında masa tenisi müsabakaları 2 Eylül 2019 tarihinde yapılacaktır. *Müsabaka sırasında oyun set aralarında oyuncuların alabileceği 2 dakikayı geçmeyecek ara dışında kesintiye uğramadan devam edecektir.*Müsabaka herhangi bir tekil sayılı set üzerinden yapılacaktır.
KOŞU
14. ATSO Spor Oyunları kapsamında sürat koşuları (100 metre ile 400 metre) 29 Ağustos, 14. ATSO Spor Oyunları'nın açılış günü gerçekleştirilecektir.*100 metre koşusu sürat koşularının en kısası olup, tüm kuvvetin bir hamlede harcanmasını gerektirir.*Sporcu,ellerini çıkış çizgisinin arkasına koyarak kolları düz, kafası belkemiği ile paralel durumda, arka ayak çıkış takozunda iken, start başlangıcıyla ileriye fırlamasıyla yarış başlamış olur.
ÇAMUR TAKIM BİSİKLET YARIŞI
14.ATSO Spor Oyunları kapsamında bisiklet çamur takım müsabakaları 14 ile 15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecektir.Genel Bilgiler:* Her katılımcı kendi bisikletinin güvenliğinden sorumludur. Fren ve diğer komponentlerin sorunsuz çalıştığından emin olunuz.* Kurallara uygun olmayan bisikletle yarışa katıldığı anlaşılan sporcular, yarıştan çıkarılacaklar ve diskalifiye edileceklerdir.* Katılımcılar diğer yarışçıların geçmesini engellemeyecek, yollarını kesmeyecek veya yol dışına çıkmaya zorlamayacaklardır. * Diğer katılımcılar ile temastan mümkün olduğunca kaçınacaklardır. Zorunlu haller dışında, bireysel veya ortak bir çıkar için başka bir sporcuyu fiziken çekmek veya itmekten kaçınmalıdırlar.Keza başkasını engelleyecek şekilde birdenbire durmak, şeridini aniden değiştirmek, veya yarışın başlangıcında nedensiz şekilde durmak da ilgili cezalandırılacaktır.
AVM'DE CURCUNA
AVM'de Curcuna 31 Ağustos tarihinde ilk kez 14. ATSO Spor Oyunları kapsamında düzenlenecektir.* Sıra dışı bu müsabaka ile sosyal medyanızı daha aktif kullanmak zorundasınız.*Takımınızın kazanması için, alışveriş merkezinin içerisinde belirlenen kuralları gerçekleştirip en yüksek puanı toplamanız gerekmektedir.
Spor oyunları Hakkında Düşünceleriniz İstek Ve Önerileriniz Nedir?
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası. Report Abuse - Terms of Service