Модель рівності для України: інформаційно-просвітницькі заходи
До 70-річчя Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами, до якої Україна приєдналася в 1954 році, та 40-ї річниці Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яка прямо передбачає обов’язок вживати усіх відповідних заходів, включаючи законодавчі, щодо припинення всіх видів торгівлі жінками та використання проституції жінок, та на виконання Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, яку Україна ратифікувала у 2010 році, також у відповідності до Політики НАТО щодо попередження сексуальної експлуатації, НУО "Центр Розвиток демократії" у співпраці із Громадською радою при МФО «Рівні можливості» розпочинають інформаційну кампанію: «Що таке «Модель рівності?».
«Модель рівності» (відома як Шведська модель) модель боротьби з проституцією — це правова концепція, спрямована на боротьбу з попитом як основною причиною існування проституції.
Заходи проходитимуть онлайн за участі міжнародних експерток та експертів, дослідниць, соціальних працівників і працівниць, парламентарів, жінок, які вийшли з проституції, вчених, психологів та лікарів. Для виступів англійською передбачений синхронний переклад українською.

В рамках першого етапу інформаційної кампанії заплановано наступні онлайн-заходи:
1) "Вийти з кола насильства: досвід жінок, які пережили проституцію"
Дата: 26 березня, 14:00-16:00
В рамках цього заходу жінки, які пережили сексуальну експлуатацію, та дослідниці та соціальні працівниці з різних країн (Британія, Ізраїль, Швеція, Ірландія, США, Україна), де вже запроваджена Модель рівності, розкажуть про перешкоди на шляху виходу з проституції та про те, як соціальні служби та громадські організації можуть допомогти жінкам в такій ситуації.
Аудиторія: ЦОВВи, соціальні служби, організації громадянського суспільства, широка громадськість.
2) «Модель рівності і правоохоронні органи»
Дата: 8 квітня
В рамках цього заходу поліціянти з різних країн (Швеція, Франція, Канада, Ізраїль), де вже запроваджена Модель рівності, розкажуть про те, як вони працюють із вразливими жінками та взаємодіють в цій роботі із соціальними службами та притулками.
Аудиторія: сектор безпеки і оборони, Мінсоц, МОЗ, соціальні служби, організації громадянського суспільства, широка громадськість.
4) Експертне обговорення «Законодавство, кращі практики для впровадження Моделі рівності».
Дата: 15 квітня
В рамках цього іноземні експертки та парламентарі поділяться своїм досвідом роботи над відповідними законопроектами в своїх країнах (Швеція, Франція, Ірландія, Канада, Латвія, Британія, Ізраїль).
Аудиторія: українські парламентарки і парламентарі, сектор безпеки і оборони, судді, прокуратура, Мінсоц, МОЗ, організації громадянського суспільства, широка громадськість.
5) Спеціальний захід для журналістів “Модель рівності для України: особливості висвітлення”
Дата: 22 квітня
В рамках цього іноземні та вітчизняні журналістки та журналісти поділяться своїм досвідом висвітлення тематики сексуальної експлуатації та інформаційної підтримки Моделі рівності.
Аудиторія: журналістська громада України, факультети журналістики вишів, внутрішньогалузеві журналістські організації саморегулювання.
6) Захід для сектору безпеки і оборони про взаємодію порядку денного “Жінки, мир, безпека” та протидії сексуальному насильству пов”язаному з конфліктом
Дата: 29 квітня (дата уточнюється)
7) Експертне обговорення “Проституція як проблема громадського здоров’я”
Дата: 6 травня (дата уточнюється)
8) Конкурс журналістських матеріалів на краще висвітлення тематики Моделі рівності - починаючи з першого заходу 26 березня і до кінця травня ми прийматимемо журналістські матеріали на конкурс.

Для того, аби отримувати інформацію про заплановані заходи та запрошення до реєстрації на них, будь ласка, зареєструйтеся у цій формі.
1. П.І.Б. *
2. Організація чи установа, яку ви представляєте *
3. Ваша посада *
4. Ваша адреса електронної пошти *
5. Які ще теми стосовно тематики сексуальної експлуатації нам варто розкрити в подальших заходах?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy