Historické osmičky - komentovaná vycházka po pražských existujících i neexistujících pomnících, 7.6.2018 od 18,00 do 19,30
Srdečně Vás zveme na komentovanou vycházku s ing.arch. Petrem Kučerou, autorem výstavy HISTORICKÉ OSMIČKY ANEB CO PŘEDCHÁZELO VZNIKU ČESKOSLOVENSKA, na téma pražských existujících i neexistujících pomníků spojených s osudovými osmičkovými roky českých dějin let 1348 - 1918.
Komentovaná vycházka je doprovodným programem k projektu stejnojmenné venkovní výstavy umístěné na Václavském náměstí od 14.5. do 11.6. 2018.

Sraz účastníků vycházky je 7.6.2018 v 18,00 na Staroměstském náměstí před domem U Kamenného zvonu.
Vstupné je zdarma.
K účasti je nutné se registrovat na tomto formuláři, velikost skupiny je omezená na cca 40 osob. Po vyplnění formuláře Vám bude potrzena rezervace.

Více informací k projektu výstavy najdete níže zde a na webu pořadatele, www.centrumprahy.cz.
Úvodní panel stejnojmenné venkovní výstavy umístěné na Václavském náměstí v horní polovině od 14.5. - 11.6. 2018
V letošním roce si připomínáme osudové osmičkové roky českých dějin a zvláště pak 100 let od vzniku Československé republiky. Její vyhlášení však nebylo výsledkem rychlého sledu události v průběhu první světové války, spojených s postupným rozkladem Rakousko-Uherské monarchie. Jednalo se o cíl dlouhé cesty hledání národního uvědomění, hrdosti a odvahy, lemované řadou dějinných událostí. Výmluvně nám tento kontinuální proces dokumentují pomníky, včetně těch již neexistujících, které vždy vznikaly s určitým záměrem a symbolikou, odrážející myšlení své doby. Tato výstava si klade za cíl představit jejich příběh, a to na pozadí osmi klíčových roků českých dějin, které končí osmičkou. Vyprávění je zarámováno roky 1348 a 1918, které vymezují faktické trvání Koruny české. Letos si totiž nepřipomínáme jen vznik Československa, ale rovněž s tím spojený zánik Českého království. Záměrem výstavy ale není vyvolávat nostalgii po starých časech, nýbrž ukázat, že cesty dějin jsou klikaté a mají nejednu slepou odbočku. Nejsou černobílé, vždy je píší vítězové a nikde se to neprojeví tak jako právě na pomnících.
Projekt organizuje Sdružení Nového Města pražského. Projekt se koná pod záštitou radního pro kulturu pana Jana Wolfa a je spolufinancován v rámci grantu Hlavního města Prahy k výročí 100 vzniku samostatného československého státu a 25 let České republika v roce 2018.
Autorem projektu i přednášky je Ing. arch. Petr Kučera.
Děkujeme za Váš zájem o přednášku, ale kapacita vycházky se již bohužel naplnila a tedy nemůžeme přijímat další rezervace. Děkujeme za pochopení.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy