Football Manager Araştırma Başvurusu
Kavramlar:
Lig Araştırma Sorumlusu: belirli bir ligin araştırılmasından sorumludur.
Kulüp Araştırma Sorumlusu: belirli bir kulübün araştırmasının her detayından sorumludur.
Veri Toplama Sorumlusu: Çeşitli kulüpler için objektif veri toplamakla sorumludur (futbolcu boy kilo, ten/saç rengi, mevki, teknik ekip geçmişi vs.)

Kulüp Araştırma Sorumlusu için detaylar:
Kulüp araştırma sorumluları, kulüplerindeki futbolcu ve personellerin bilgilerini güncellemekle ve kulüp bilgilerine yapılması gereken değişimleri lig sorumlularına bildirmekle sorumludur. Her yeni oyun sürümü için araştırma Mayıs-Ağustos ayları arasında yapılır.

İlk etapta (Mayıs ayı) kulüp araştırma sorumluları futbolcuları, bitmek üzere olan sezona dayanarak, kendilerine temin edilecek editör programı ile yeniden değerlendirir. Bu değerlendirme lig sorumlularının belirlediği kriterler çerçevesinde genel kaliteyi belirleme, ve özellik bazında değerlendirme olarak ikiye ayrılır. Ayrıca kulüp araştırma sorumluları kulüpteki kişilerin çeşitli biyografik bilgilerini toplamak ve editör üzerinden eklemekle yükümlü olacaktır. Bu etapta kulüp araştırma sorumluları için iş yükü takım başına tahminen 2-3 saat olarak öngörülmektedir. Etap sonunda oyuncuları değerlendirdiğiniz editör dosyalar lig sorumlularına iletilir ve bu bilgiler veri tabanına eklenir.

İkinci araştırma etabı Haziran-Temmuz aylarında gerçekleşir. Kulüp araştırma sorumluları, lig sorumlularının veri tabanına eklediği futbolcu geçmişleri (geçtiğimiz sezon oynanan maç ve atılan gol sayıları) ve personel başarılarını (şampiyonluk, küme düşme vs.) kontrol eder ve bir önceki etapta yapılan çalışmanın üzerinden geçer. Bu etapta aynı ligdeki diğer takımlarla ve futbolcularla karşılaştırmalar da yapılarak futbolcu değerlendirmeleri tamamlanır. Oyuna yeni eklenen özellikler için gerekli veri toplama da bu etapta hem lig sorumluları, hem de kulüp araştırma sorumluları tarafından gerçekleştirilir. Bu etapta kulüp araştırma sorumluları için iş yükü takım başına tahminen 3-4 saat olarak öngörülmektedir.

Üçüncü etap Ağustos ayında gerçekleşir. Bu etapta lig sorumluları oyuncu transferlerini tamamlar ve araştırmayı oyunun çıkışına hazırlar. Bu dönemde kulüp araştırma sorumlularından eksik ve gerekli olan bazı bilgilere ulaşmaya yardım etmeleri beklenir. Bu etapta kulüp araştırma sorumluları için iş yükü takım başına tahminen 1-2 saat olarak öngörülmektedir.

Dördüncü etap Aralık ayında gerçekleşir. Bu kulüp araştırma sorumluları ligin ilk yarısının sonu itibariyle oyuncuları tekrar değerlendirir. Bunun ardından lig sorumlularının devre arasında yapılan transferleri veri tabanına yansıtabilmesi için araştırma dosyaları Ocak ayının başında iletilir. Bu etapta kulüp araştırma sorumluları için iş yükü takım başına tahminen 2-3 saat olarak öngörülmektedir.

Veri Toplama Sorumlusu için detaylar:
Veri toplama sorumluları, kulüp araştırma sorumlusu olmayan kulüpler için veri toplamaya yardımcı olmakla sorumludur. Her veri toplama sorumlusundan en az 10 kulüp için gerekli bilgileri toplamaları ve kendilerine temin edilecek editör programı aracılığıyla bu bilgileri işlemeleri beklenir.

Veri toplama sorumluları için takvim, tıpkı kulüp araştırma sorumlularının takvimiyle aynıdır. Birinci etapta en az 5 kulüp, ikinci etapta en az 5 kulüp üzerinde çalışma ve kulüp personellerinin objektif bilgilerini eksiksizce tamamlamaları beklenir.

Diğer detaylar:
Araştırma görevinin maddi bir getirisi yoktur. Ancak kulüp araştırmasında görev alan bir çok arkadaşımız bu işten zevk alıp gözlemcilik kurslarına katılmış, araştırmayı ve kulüpler/teknik direktörler/futbolcu temsilcileri için futbolcu izlemeyi eş zamanlı olarak yapmaya başlamıştır.

Football Manager oyunu için verilen emekler karşılığında yeni oyunun çıkış tarihinde size Football Manager oyunu hediye edilecektir.
Yukarıdaki metini okudum ve çalışma düzenini kabul ediyorum. *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service