TIESĪBU PĒCPUSDIENA 08.10.2020.
Komercsabiedrības un tās valdes locekļa kriminālatbildība. II daļa

2020. gada 08. oktobrī plkst. 11:00-12:30

Komerclikumā noteikts, ka valde ir sabiedrības izpildinstitūcija, kura vada un pārstāv sabiedrību, valdes loceklim savi pienākumi jāpilda kā krietnam un rūpīgam saimniekam un tikai tad, ja valdes loceklis pierāda, ka rīkojies kā krietns un rūpīgs saimnieks, atbildība neiestājas. Valdes pienākumi un atbildība izriet ne tikai no Komerclikuma, bet arī citiem normatīvajiem aktiem. Turklāt valdes loceklim var piemērot ne tikai civiltiesisko un administratīvo atbildību, bet arī kriminālatbildību. Par noziedzīgu nodarījumu, ko juridiskās personas interesēs, šīs personas labā vai tās nepienācīgas pārraudzības vai kontroles rezultātā izdarījusi fiziskā persona, attiecīgā fiziskā persona saucama pie kriminālatbildības. Turklāt pašai komercsabiedrībai par Krimināllikuma sevišķajā daļā paredzētu noziedzīgu nodarījumu tiesa vai likumā noteiktos gadījumos prokurors var piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli.

Šis ir 2020. gada 24. augustā notikušā semināra ar pilno nosaukumu “Komercsabiedrības valdes locekļa kriminālatbildība un piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošana juridiskajai personai” turpinājums un noslēgums.

Šo semināru ir sagatavojuši eksperti:
- Viktorija Jarkina, dr. iur., zvērināta advokāte, zvērinātu advokātu biroja “Sorainen” vadošā speciāliste. Viktorija ir tiesvedības advokāte ar pieredzi klientu pārstāvēšanā krīzes menedžmentā un sarežģītās tiesvedībās un ZAB Sorainen vada Risku vadības, atbilstības un korporatīvo noziegumu izmeklēšanas prakses grupas vadītāja Latvijā.

- Aldis Alliks, zvērināts advokāts. Aldim ir vairāk nekā 25 gadus ilga pieredze civilā un kriminālā tiesvedībā (tai skaitā – finanšu un ekonomisko noziegumu lietās). Latvijas Krimināllietu advokātu biedrības valdes loceklis. Uzņēmumu reģistrs un KNAB sabiedriski konsultatīvo padomju loceklis. LTRK biedrs.

Semināra turpinājumā var piedalīties arī tie, kuri nepiedalījās semināra sākuma daļā.

Gan pirms semināra, gan semināra laikā, gan arī pēc semināra jautājumus var uzdot šeit: http://ej.uz/uznemejs_vaica_advokatam

Vebinārs pieejams tikai LTRK biedriem.

Pirms vebināra saņemsiet informāciju par pieslēgumu vebināram.
Vārds, uzvārds *
Pārstāvētais uzņēmums, organizācija *
Amats *
E-pasts *
Tālruņa numurs *
Kādas tēmas Jūs vēlētos dzirdēt nākamajos "Tiesību Pēcpusdienas" semināros?
Kādi ir Jūsu jautājumi ekspertam par šo tēmu?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy