محسن عمرانی را آزاد کنید

" بیانیه جمعی از معلمان عدالتخواه ایران در حمایت از محسن عمرانی ،معلم دربند"

محسن عمرانی معلم بوشهری به خاطر فعالیت های صنفی و آموزشی به یک سال زندان محکوم شده است و از 13 اردیبهشت 96 در زندان بوشهر است. او یک فعال صنفی، معلمی دردمند و عدالتخواه است.
آقای عمرانی با طرح اتهامات واهی در دادگاه بدوی به شش سال حبس محکوم شد که با پیگیری وکلای پرونده آقای امیر رئیسیان و آقای حسین تاج در دادگاه تجدید نظر حکم وی به یک سال حبس تعزیری و دو سال انفصال از خدمت کاهش یافت.
ما به عنوان جمعی از معلمان عدالتخواه به محکومیت قضایی فعالان صنفی و مدنی معترضیم. ما باور داریم نگاه امنیتی باید از روی فعالیت های صنفی برداشته شود و تشکل یابی مستقل به رسمیت شناخته شود و در همین راستا محسن عمرانی بدون قید و شرط آزاد گردد.
در همین جا از پیگیری وکلای پرونده و نگاه انسانی و حقوق بشری و تلاش های بدون چشمداشت آنان تشکر و قدردانی می کنیم؛ و از کانون های صنفی معلمان و شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان می خواهیم بدون مصلحت اندیشی از حقوق فعالان صنفی دفاع نمایند. از نظر ما هر معلمی که برای بهبود ساختار آموزشی و وضعیت معیشت معلمان تلاش می کند باید مورد حمایت همه جانبه‌ی تشکل ها و فعالان صنفی قرار گیرد؛ به‌خصوص معلمانی که در شهرستان ها از ناحیه حراست ها و نهادهای امنیتی مورد تعقیب و آزار و اذیتِ مضاعف قرار می گیرند.

ما امضاکنندگان این بیانیه به‌عنوان جمعی از فعالان صنفی اعلام می کنیم زندانی کردن امثال محسن عمرانی در اراده ی ما برای پیگیری مطالبات صنفی و آموزشی خللی ایجاد نخواهد کرد و ما بیش از پیش بر یک زندگی شرافتمندانه برای همه از جمله معلمان و همچنین آموزش باکیفیت و برابر و فارغ از مناسبات پولی تاکید داریم و در این مسیر از تمام ظرفیت های مدنی و قانونی و برحق خود برای تحقق مطالبات و برداشته شدن نگاه امنیتی از فعالیت صنفی و آزادی معلمان دربند به‌خصوص همکار دربندمان، محسن عمرانی استفاده خواهیم کرد.

نام و نام خانوادگی *
Your answer
استان / شهرستان *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms