NIEBO I ZIEMIA - WARSZTATY 12.08.2023
Zapraszamy na warsztaty do Kazimierza Dolnego. 12 sierpnia 2023 r (sobota) zorganizowaliśmy cykl warsztatów o motywie roślinnym. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Niniejszy zapis upoważnia do udziału w warsztacie. 
Zaplanowaliśmy trzy rodzaje warsztatów:

  1. Warsztaty z tworzenia żywego obrazu kwiatowego (infioraty) na Wzgórzu za Kościołem Farnym
  2. Warsztaty z tworzenia pająka ludowego z Radawczankami
  3. Warsztaty z wicia bukietów maryjnych (zieleńcow) na Święto Matki Boskiej Zielnej

Warsztaty odbywają się o godzinie 15.00, zapraszamy do zapisów! 


Idea festiwalu "Niebo i ziemia"
Motywem przewodnim tegorocznej edycji są kwiaty i rośliny obecne w symbolice chrześcijańskiej, twórczości sakralnej, religijnej, obrzędach roku liturgicznego i tradycyjnych obrzędach ludowych. Naszą ambicją jest przedstawić bogactwo kultury odczytywane z dawnych tekstów kultury, tak by mogły pozostawać żywą inspiracją dla współczesnych twórców i ważnym elementem budowania tożsamości kulturowej naszych odbiorców. W 2023 roku zaprezentujemy "floral" na wzgórzu za kościołem farnym, który nawiązuje to tytułu powieści Marii Kuncewiczowej „Dwa księżyce”. Instalacji artystycznej towarzyszyć będzie cykl letnich warsztatów obrzędowych, których motywem przewodnim oczywiście są kwiaty i rośliny. Niebo i ziemia to nowa propozycja dla turystów i odwiedzających Kazimierz Dolny, która wypływa z tożsamości miejsca i historii miasta. Przedsięwzięcie nawiązuje do wcześniej realizowanych wydarzeń kulturalnych na terenie Wzgórza i bezpośrednio z nimi koresponduje, jako uzupełniająca się kontynuacja kultury przestrzeni. Rośliny ze względu na swoje piękno bądź rolę symboliczną od zawsze służyły uświetnianiu uroczystości. Korzystano z tego, co było dostępne i znane. Żywe dekoracje wieszane na ścianach artyści utrwalali w rzeźbie i malarstwie, co dzisiaj daje nam pojęcie o różnorodności biologicznej danego regionu i uprawianych tam roślinach. W architekturze roślinne ornamenty często są schematyczne, bo przez stulecia korzystano z wzorników, zamiast patrzeć na naturę bezpośrednio.


Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Stowarzyszenie Anthill, zgodnie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000, 1669). Jednocześnie informujemy, iż Stowarzyszenie Anthill z siedzibą w Lublinie, jest administratorem Państwa danych. Jak również informujemy, że mają Państwo możliwość wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000, 1669).
Informujemy, że zapisując się na bezpłatne warsztaty, akceptują Państwo udostępnienie wizerunku na portalach społecznościowych, mediach i stronach internetowych.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Zapisuje się na warsztaty
Clear selection
Submit
Clear form
This form was created inside of Anthill. Report Abuse