Skwer Poetów imienia ... - oddaj głos!
Poniższa ankieta ma na celu wyłonienie jednej z 4. zaproponowanych przez Kapitułę Konkursu postaci, która zostanie uwieczniona rzeźbą na ławeczce Skweru Poetów na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej.
Która z proponowanych postaci, powinna zostać uwieczniona na ławeczce Skweru Poetów? *
Głosowanie odbywa się wg zasady „jeden mieszkaniec – jeden głos”. Termin oddawania głosów upływa 31.01.2018 r.
Ankieta przeprowadzana jest w celu poznania opinii i mieszkańców Bielska-Białej i okolic na temat stworzenia rzeźby na Skwerze Poetów, mieszczącym się na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Uzyskane odpowiedzi zostaną wykorzystane w celu opracowania podsumowania wyniku głosowania.
Kazimiera Alberti
(1898-1962), poetka, powieściopisarka, działaczka kulturalna i społeczna. W okresie międzywojennym animatorka życia kulturalnego w Białej Krakowskiej i Bielsku, żona starosty powiatu bialskiego – Stanisława Alberti. Postać barwna, portretowana m.in. przez samego Witkacego.
Stanisław Gola
(1942-2010), poeta, publicysta, założyciel grupy poetyckiej „Skarabeusz”. Związany z bielską dzielnicą „Cygański Las”, aktywny komentator życia publicznego naszego regionu, odznaczony m.in. przez prezydenta Bielska-Białej nagrodą IKAR za całokształt twórczości.
Julian Przyboś
(1901-1970), poeta, eseista i tłumacz. Orędownik teorii Peipera, mistrz metafory. W okresie międzywojennym nauczyciel w cieszyńskich szkołach. Postać powszechnie znana, wielokrotnie odznaczana i nagradzana, m.in. pierwszy prezes Związku Zawodowego Literatów Polskich.
Mieczysław Stanclik
(1941-1998), poeta urodzony w Komorowicach, o pseudonimie literackim Adam Stanisławski. Debiutował na łamach czasopisma „Odra”, twórca około czternastu tomów poetyckich, wyróżniony m.in. nagrodą „Czerwonej Róży”.
Submit
This content is neither created nor endorsed by Google.