Skwer Poetów imienia ... - oddaj głos!
Poniższa ankieta ma na celu wyłonienie jednej z 4. zaproponowanych przez Kapitułę Konkursu postaci, która zostanie uwieczniona rzeźbą na ławeczce Skweru Poetów na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej.
Która z proponowanych postaci, powinna zostać uwieczniona na ławeczce Skweru Poetów? *
Głosowanie odbywa się wg zasady „jeden mieszkaniec – jeden głos”. Termin oddawania głosów upływa 31.01.2018 r.
Ankieta przeprowadzana jest w celu poznania opinii i mieszkańców Bielska-Białej i okolic na temat stworzenia rzeźby na Skwerze Poetów, mieszczącym się na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Uzyskane odpowiedzi zostaną wykorzystane w celu opracowania podsumowania wyniku głosowania.
Kazimiera Alberti
(1898-1962), poetka, powieściopisarka, działaczka kulturalna i społeczna. W okresie międzywojennym animatorka życia kulturalnego w Białej Krakowskiej i Bielsku, żona starosty powiatu bialskiego – Stanisława Alberti. Postać barwna, portretowana m.in. przez samego Witkacego.
Stanisław Gola
(1942-2010), poeta, publicysta, założyciel grupy poetyckiej „Skarabeusz”. Związany z bielską dzielnicą „Cygański Las”, aktywny komentator życia publicznego naszego regionu, odznaczony m.in. przez prezydenta Bielska-Białej nagrodą IKAR za całokształt twórczości.
Julian Przyboś
(1901-1970), poeta, eseista i tłumacz. Orędownik teorii Peipera, mistrz metafory. W okresie międzywojennym nauczyciel w cieszyńskich szkołach. Postać powszechnie znana, wielokrotnie odznaczana i nagradzana, m.in. pierwszy prezes Związku Zawodowego Literatów Polskich.
Mieczysław Stanclik
(1941-1998), poeta urodzony w Komorowicach, o pseudonimie literackim Adam Stanisławski. Debiutował na łamach czasopisma „Odra”, twórca około czternastu tomów poetyckich, wyróżniony m.in. nagrodą „Czerwonej Róży”.
Submit
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms