Samoobrona psychiczna i wyznaczanie granic na bazie metody WenDo dla osób transpłciowych (28.11.2020 godz. 11:00-14:00)
Serdecznie zapraszamy osoby transpłciowe na warsztaty z samoobrony psychicznej na bazie metody WenDo. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie możemy zrealizować warsztatów stacjonarnych, ale w formie zdalnej wiele aspektów treningu wzmocnieniowego WenDo jest możliwych do zrealizowania. Skorzystajcie i dołączcie!

Warsztaty obejmują:
- spotkanie grupowe w sobotę 28.11 w godzinach 11:00-14:00 w aplikacji zoom, podczas którego popracujecie nad budowaniem pewności siebie i wzmocnieniem psychicznym, szczególnie w zakresie asertywnej komunikacji, wyznaczania i stawiania granic. Będziemy też omawiać socjalizację do ról płciowych w społeczeństwie i jak to się ma do przemocy seksualnej i przemocy na tle płciowym oraz transfobii,
- godzinne konsultacje indywidualne z osobą ekspercką w terminie 25.11 – 20.12 w ustalonym wcześniej terminie, podczas których możliwe będzie przepracowanie sytuacji wyznaczania granic i wzmocnienia asertywności.

Warsztaty i konsultacje prowadzi:
Anna Urbańczyk – trójmiejska aktywistka i trenerka praw człowieka. Przez kilkanaście lat związana z Kampanią Przeciw Homofobii. Certyfikowana trenerka WenDo. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Osoba queer i niebinarna.

O WenDo:
Warsztat z samoobrony WenDo jest metodą samoobrony i asertywności, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od innych form samoobrony, WenDo różni się między innymi
tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną
komunikacją. Uwrażliwia też i pomaga identyfikować przypadki przemocy. Celem warsztatu
jest wzmocnienie osób transpłciowych, które ze względu na swoją tożsamość, są bardzo narażone na doświadczanie przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Dzięki dostrzeżeniu swojej siły fizycznej i umiejętności stawiania granic, możliwa jest redukcja stresu mniejszościowego i zwiększenie wytrwałości psychicznej na drodze tranzycji społecznej, medycznej i prawnej.

Warsztaty i konsultacje realizujemy z dofinansowaniem Miasta Gdańska w ramach projektu "Program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową".
Dane, których używasz *
Adres e-mail, na który wyślemy link do spotkania *
Czy masz doświadczenie udziału w treningu WenDo? *
Jakie aspekty samoobrony psychicznej interesują Cię najbardziej? *
Czy skorzystasz z konsultacji indywidualnych? *
Dodatkowe potrzeby i uwagi
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy