Unit 1 Lesson 4.4
Solving Multistep Problems with Fractions and Mixed Numbers
Student Name *
ID *
Class Period *
1) Liam has 8 3/4 gallons of paint. He wants to use 2/5 of the paint to paint his living room. How many gallons of paint will Liam use? *
2) Jillian bought 1/2 pound of turkey and 1 1/3 pounds of cheddar cheese at the deli. Both items are on sale for $6 per pound. How much does the turkey and cheese cost? *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of School District of Palm Beach County. - Terms of Service - Additional Terms