Rodičovský knižný klub: Objavte v sebe dobrého rodiča
Inšpirujte sa knihami o výchove. Témou bude kniha Objavte v sebe dobrého rodiča so Zuzanou Vaškovou, rodičovskou poradkyňou.
Nie je potrebné, aby ste mali knihu prečítanú.

O knihe OBJAVTE V SEBE DOBRÉHO RODIČA - BECKY KENNEDY
V posledných rokoch vyvolala psychologička a spisovateľka Becky Kennedy rodičovskú revolúciu. Obracali sa na ňu rodičia, ktorí sa odrazu ocitli v zložitých situáciách vyvolávajúcich pocity frustrácie, vyčerpanosti a bezmocnosti. Ich spoločná túžba však bola rovnaká: všetci chceli byť lepšími rodičmi.

Autorka zosumarizovala všetky poznatky o vzťahovej väzbe, všímavosti a rodinných konšteláciách, čo boli teoretické prístupy, ktoré boli súčasťou jej súkromnej praxe, a snažila sa pretransformovať tieto myšlienky do metódy práce s rodičmi, ktorá by bola konkrétna, prístupná a zrozumiteľná. Jej výchovný model je efektívny, no zároveň nenarúša blízkosť medzi rodičom a dieťaťom. Je zástankyňou jasne stanovených hraníc, rodičovskej autority a pevného vedenia pri súčasnom zachovaní pozitívneho vzťahu, dôvery a rešpektu.

V knihe Objavte v sebe dobrého rodiča sa s čitateľmi a čitateľkami podelí o svoju výchovnú filozofiu a ponúkne im mnoho užitočných a praktických stratégií a metód, ktorých cieľom je blaho rodiča a súčasne blaho dieťaťa. Autorka zároveň ponúka riešenia konkrétnych situácií v oblastiach ako separačná úzkosť, agresívne emočné výbuchy, súrodenecká rivalita, vzdor či problémy so spánkom. Všetci chceme vnímať naše deti ako dobré deti, seba vnímať ako dobrých rodičov a pracovať na tom, aby sa nám všetkým žilo pokojnejšie. Je to možné. Nemusíme si vyberať. Môžeme mať všetko.Termín: 13. 6. 2024 o 18.00
Miesto konania: Staromestská knižnica, Blumentálska 10/a, Bratislava.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Meno a priezvisko *
Členstvo v Staromestskej knižnici *
Odkiaľ ste sa dozvedeli o podujatí? *
Záujem o zasielanie informácií o podujatiach organizovaných v Staromestskej knižnici
*
Súhlas so spracovaním osobných údajov na účely registrácie na podujatie.
*
Priestor na Vaše otázky alebo pripomienky:
Ak máte návrh na akékoľvek podujatie, ktoré by sme v knižnici mohli realizovať alebo na knihu, ktorej by sme sa v rámci Rodičovského knižného klubu mohli venovať, podeľte sa s nami o ne.
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This form was created inside of Staromestská knižnica. Report Abuse