Přihláška: VII. mezinárodní konference COHA
České asociace orální historie ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy a Ústavem pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky, v. v. i. pořádají ve dnech 18.–19. února 2021 v pořadí jíž VII. mezinárodní konferenci, tentokrát s názvem ,,Orální historie v čase krizí".

Konference se uskuteční v budově Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy (Pátkova 2137/5, Praha).

Přijímáme příspěvky z těchto tematických oblastí: teoretické, metodologické a etické aspekty realizace orálně-historického výzkumu v období různých krizí (pandemie, ekonomická krize, uprchlická krize, přírodní katastrofy, občanské války, konflikty apod.); etické a právní aspekty orálně-historického výzkumu (GDPR); orální historie a moderní technologie v čase pandemie COVID-19.

Vítáme zejména (nikoliv však výlučně) interdisciplinárně laděné příspěvky s teoretickou, metodologickou, etickou nebo praktickou reflexí kvalitativních výzkumů realizovaných za využití metody rozhovoru v období různých krizí (či výzkumy zaměřené na pamětnickou reflexi těchto krizí), obdobně jako výstupy z právě probíhajících nebo již ukončených studentských výzkumů a projektů využívajících metodu orální historie.

Konference se uskuteční prezenčně, online či hybridně s přihlédnutím k aktuální epidemiologické situaci. Konferenční poplatek se nehradí. Případné dotazy směřujte na e-mail info@coha.cz.

Organizátoři konference si vyhrazují právo na konečný výběr příspěvků. Rozhodnutí o přijetí příspěvků a podrobnější informace k průběhu konference budou účastníkům a účastnicím zaslány nejpozději do 4. ledna 2021. Vybrané příspěvky budou publikovány v recenzovaném periodiku.
Email address *
Jméno, příjmení: *
Instituce:
Kontaktní údaje (email, telefon): *
Účast: *
Název příspěvku:
Anotace příspěvku:
Vzkaz organizátorům:
Uveďte případné zvláštní požadavky či dotazy.
Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů pořadateli konference, a to pro organizační, propagační a vzdělávací účely v souladu s platnou legislativou: *
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy