Formularz rezerwacyjny zlotu astronomicznego, 23-27 październik 2019
Zapraszamy na kolejny nasz zlot miłośników astronomii, który odbędzie się pod koniec października w Bieszczadach. Będzie to już nasz 39. zlot dzięki którego po raz kolejny zagłębimy się w tajniki astronomii czy astrofotografii. Tradycyjnie oferujemy dużą porcję wiedzy w postaci prelekcji oraz dostęp do dobrego nieba, na którym będziemy starać się dostrzec kolejne mgławice, gromady czy galaktyki. Dla astrofotograficznych zapaleńców pokażemy jak w krótkim czasie można wykonać ładne zdjęcie nieba, korzystając z własnego oprogramowania.
Ośrodek położony jest w najciemniejszym miejscu w Bieszczadach z dala od sztucznych świateł. Gwarantujemy ciemne niebo.

Współrzędne geograficzne: 49°19'05''N, 22°15'39''E. 491 m n.p.m
Data: 23-27 października 2019 (środa-niedziela)
- pobyt wyłącznie w tych dniach. Skrócenie pobytu nie zmienia kosztów zlkotu.
Niebo: klasy 2 wg. skali Bortle’a - https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Bortle%E2%80%99a
Horyzont: https://bit.ly/2zt2643

Opis domków
Do dyspozycji uczestników mamy 11 pięcioosobowych domków (wszystkie ustawione wejściem na południe). Na pierwszym piętrze (pokój 3 osobowy z balkonem - jedno łóżko podwójne i jedno pojedyncze oraz pokój 2 osobowy z dwoma łóżkami pojedynczymi). Na parterze salon z kanapą, aneks kuchenny z lodówką (kuchnia całkowicie wyposażona), telewizor, szafa, stół z krzesłami, łazienka. Ewentualne szóste miejsce noclegowe to wykorzystanie rozkładanej kanapy.
Przed domkami grill, możliwość skorzystania z basenu w ośrodku obok. Do dyspozycji boisko do piłki nożnej, siatkówki oraz stół do tenisa stołowego. Zapewniamy dostęp do sprzętu sportowego, który będzie można wykorzystać na miejscu.
Miejsce obserwacyjne oddzielone jest od domków małymi drzewami (krzakami), zasłaniając w ten sposób przed niepożądanym światłem dochodzącym z domków. Teren ośrodka jest wyjątkowo ciemny, nawet jak na Bieszczady. Związane to jest również w dość dużym zasłonięciem horyzontu, które maksymalnie sięga do maksymalnej wartości 17°. https://bit.ly/2zt2643. Ukrywamy się dzięki temu przed jakimkolwiek światłem ale niestety tracimy trochę na przysłoniętym horyzontem.
Teren ośrodka jest bezpieczny i zamykany na noc. Na miejscu również plac zabaw.
Do miejsca obserwacyjnego zostanie pociągnięty przedłużacz z pomieszczenia gospodarczego.

Rezerwacje
Aby zarezerwować miejsce należy wypełnić niniejszy formularz oraz dokonać wpłaty w wysokości 295 zł./os. w terminie 14 dni od wysłania formularza. W przypadku braku wpłaty, zgłoszenie zostanie anulowane, a miejsce zwolnione. Skrócenie pobytu nie wiąże się ze zmniejszeniem kosztów.

Wpłatę należy dokonać na konto: Marek Substyk, ul. Karola Miarki 15a/6, 41-500 Chorzów,
Raiffeisen Polbank: 28 1750 0012 1975 4000 0026 5258
Przelewy zagraniczne: BIC/SWIFT: RCBWPLPW
Tytuł płatności: "Rabe 2019"
Po dokonaniu wpłaty rezerwacja zostanie przyjęta.
Zdjęcia z domków i terenu ośrodka na stronie http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=5805

Całkowity koszt pobytu: 295 zł./os.

Wyżywienie w własnym zakresie (w każdym domku aneks kuchenny, bogato wyposażona kuchnia), dojazd w własnym zakresie. Dzieci do lat 3 - bezpłatnie, jednak również bez miejsca noclegowego.

Organizatorem wyjazdu jest AstroCD.
Wątek na forum AstroCD: http://www.astrocd.pl/forum/viewforum.php?f=225
Email address *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy