rekrutacja
Witaj!
W ramach rekrutacji przygotowaliśmy dla Ciebie kilka zadań ze statystyki oraz znajomości standardów edytorskich APA. Na ich rozwiązanie masz tyle czasu ile potrzebujesz. Najpierw jednak pozwól nam bliżej siebie poznać i odpowiedz na pytania o sobie.
Podaj swoje Imię i Nazwisko:
Your answer
Twój numer telefonu:
Your answer
Twój adres mailowy:
Your answer
Jaki jest Twój status?
Jaki kierunek studiów studiujesz lub ukończyłeś/aś?
Zadanie 1
Czytaj uważnie wszystkie instrukcje i postępuj zgodnie z nimi. Powodzenia! :)

Badacz chciał sprawdzić czy kobiety różnią się od mężczyzn pod względem satysfakcji z życia (zmienna ilościowa). Wykonał w tym celu test t Studenta dla prób niezależnych w programie SPSS. Poniższe tabele to jego wynik. Zapoznaj się z nimi i odpowiedz na poniższe pytania:
Czy badacz wybrał odpowiedni test do swojego problemu badawczego?
Podaj odpowiedni zapis dla powyższego testu t Studenta. Posłuż się wartościami z tabeli i pamiętaj o zaleceniach APA, o których większość niestety nie pamięta (podpowiedź "t", "df" i "p" nie wystarczy :)
Your answer
Zadanie 2
Ten sam badacz miał możliwość sprawdzenia czy badani oglądają seriale. Ciekawiło go czy płeć wpływa na satysfakcję z życia w różnym stopniu w zależności od oglądania seriali?

W celu uzyskania odpowiedzi na swoje pytanie przeprowadził pewną analizę w programie SPSS. Poniżej znajdują się wyniki owej analizy:
Jaką analizę i w jakim schemacie przeprowadził badacz?
Your answer
O czym mówi badaczowi wartość "cząstkowe Eta kwadrat"?
Your answer
Zinterpretuj i opisz uzyskane wyniki. Zrób to najlepiej jak potrafisz pamiętając o zastosowaniu standardów edytorskich APA*!

Napisz po kolei:

- co było przedmiotem badania?
- jaką analizą posłużył się badacz?
- dokonaj pełnego opisu efektów głównych oraz efektu interakcji
- w odpowiednim miejscu w tekście zapisz poprawnie wartość wszystkich ważnych statystyk

Plik w wordzie zatytułuj swoim adresem e-mail. W pliku tym odpowiedź na to zadanie zatytułuj "zadanie 2".

*możesz wesprzeć się odpowiednim rozdziałem w Statystycznym Drogowskazie autorstwa S. Bedyńskiej
Zadanie 3
Ten sam badacz, po kilku latach postanowił jeszcze raz wrócić do tematu i ponownie przebadał ludzi pod kątem satysfakcji z życia i kilku innych zmiennych. Dziś chce się dowiedzieć czy na podstawie tych informacji, które zebrał da radę przewidywać zmienność w zakresie satysfakcji z życia. Przeprowadził w tym celu analizę regresji liniowej metodą krokową. Oprócz płci i informacji o częstotliwości oglądania seriali poznał również iloraz inteligencji badanych oraz ilość wypitych przez nich piw w ciągu ostatniego miesiąca.

zmienna zależna: satysfakcja z życia

predyktory: płeć, oglądanie seriali, iloraz inteligencji, ilość wypitych piw w ciągu miesiąca


Poniżej wyniki, które uzyskał:
Dokonaj wzorowego według Ciebie opisu wraz z interpretacją uzyskanych wyników analizy regresji liniowej. Pamiętaj o standardach edytorskich APA. Opisz wszystko co trzeba wraz z prawidłowym zapisem statystyk*.

Jeśli chcesz, zamiast zapisywać wszystkie statystyki w tekście możesz wykonać odpowiednią tabelę. Musi być ona jednak sformatowana zgodnie ze standardami edytorskimi APA i zawierać wszystkie niezbędne wartości. Tabela nie może być przekopiowana z SPSS, nie musi też przedstawiać wszystkich wartości z surowych tabel przedstawianych w programie SPSS. O tym, jak powinna wyglądać poprawna tabela i jakie wartości powinna przedstawiać dowiesz się z samodzielnie wyszukanych źródeł** :)

W pliku tekstowym, który masz już utworzony zamieść odpowiedź na to zadanie. Zatytułuj ją "zadanie 2". Utworzony plik nazwij swoim adresem e-mailowym, który został wpisany przez Ciebie w tym formularzu.
Plik wyślij nam załączając go w odpowiednim miejscu na naszej stronie internetowej: http://pogotowiestatystyczne.pl/kariera/ (na samym dole w zakładce "gdzie i jak aplikować")
UWAGA: załączasz jeden plik tekstowy nazwany twoim adresem e-mail, w którym zawarte są odpowiedzi na zadanie 2 i 3. W przypadku wystąpienia ewentualnych problemów z załączeniem pliku na naszej stronie wrzuć go gdziekolwiek samodzielnie (np. na swojego dropboxa, google drive itp.) i wklej do niego link w polu poniżej

*możesz wesprzeć się odpowiednim rozdziałem w Statystycznym Drogowskazie autorstwa S. Bedyńskiej

**polecamy internet :)
tutaj wklej link do pliku, jeśli nie udało Ci się go załączyć na naszej stronie internetowej
Your answer
Zadanie 4
Wyobraź sobie, że porównujemy niezawodność silników marki BMW i MERCEDES mierzonych liczbą awarii w ciągu 30 lat użytkowania. Silniki BMW ulegały awarii częściej (M = 6,32; SD = 1,25) niż silniki MERCEDESA (M = 5,23; SD = 1,37).
O czym mówi istotność statystyczna w przeprowadzonym przez nas badaniu wynosząca p = 0,03 ? Jaka jest jej POPRAWNA interpretacja?
Zadanie 5
Moc testu ma się do prawdopodobieństwa popełnienia błędu II rodzaju tak jak:
Zadanie 6
Znajdź w internecie ten artykuł (lub chociaż jego część) i w 3-4 zdaniach zreferuj abstrakt.

Nornadiah Mohd Razali & Yap Bee Wah. (2011). Power Comparisons of Shapiro-Wilk, Kolmogorov-Smirnov Lilliefors and Anderson-Darling Tests. Journal of Statistical Modeling and Analytics, Vol. 2, No. 1, 21-33.(ISSN 2180-3102)
Your answer
Zadanie 7
Odchylenie standardowe ma się do wariancji tak jak:
Dziękujemy za wzięcie udziału w rekrutacji!
To już wszystko :)

Skontaktujemy się z osobami, które oczywiście najlepiej wypadły w rozwiązaniu naszych zadań, ale również szczególną uwagę zwrócimy na Waszą dokładność i przywiązanie do szczegółów.

Zespół Pogotowia Statystycznego

Zapraszamy na naszą stronę internetową i zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku!

http://pogotowiestatystyczne.pl/

https://www.facebook.com/pogotowie.spss/
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy