Розконсервація музею. Дискусія.

КОЛИ
3 листопада, субота о 14:00

ДЕ
Андріївський узвіз, 21
Музей-майстерня І.П.Кавалерідзе

ЩО
Збираємо фахівців з музейної справи та інших культурних діячів, які так чи інакше дотичні до теми розвитку музеїв, як культурних інституцій і публічних відкритих/закритих просторів.

У дискусійній формі пропонуємо обговорити найгостріші питання, обмінятися досвідом задля зміцнення нашої спільноти і розширення можливостей у подоланні інертного існування музеїв.

Вітаємо!

У рамках проекту “Kavaleridze.Re:Vision”, який підтримав Українский Культурний Фонд, наша команда зіткнулася з численними складнощами, як адміністративно-правового характеру, так і психологічно. Так як ці труднощі виявилися знайомими більшості з наших колег, ми збираємося теплим професійним колом (з онлайн трансляцією та публікацією), щоб озвучити питання, обговорити їх та знайти відповіді.

Для нас важливо, щоб у неформальній атмосфері (кава/чай) кожен зміг висловити свою думку, задати питання, а також послухати і поділитися своїм досвідом.

Будемо дуже раді, якщо Ви зможете виділити час та завітати
в музей Кавалерідзе у цю суботу,
3 листопада о 14:00
та долучиться до дискусії.

Завдяки відкритості Музей-майстерня І.П. Кавалерідзе та особисто директора Олександра Юніна проект "Kavaleridze.RE:VISION" розпочався.

Проте, ми маємо ще багато прикладів по всій Україні, коли співробітники музеїв і культурні діячі, які прагнуть до розвитку та ініціюють нові проекти в стінах музеїв, натикаються на пласти інертної системи.

Тому, зіткнувшись одного разу з консервативною недружньою атмосферою пересічного музею, у відвідувача виникає питання: “Навіщо такий музей існує?”.

Зіткнувшись одного разу з консервативною недружньою атмосферою пересічного музею, у відвідувача виникає питання: “Навіщо такий музей існує?”.
Завдання нашої зустрічі - проникнути у суть системної помилки, що провокує стереотипне сприйняття музею. Зрозуміти, що є перепоною у процесі реформ існуючої академічної музейної структури на шляху до привітного, відкритого, доступного публічного простору.
Сформулювати відповідь на питання: чи сучасний музей має бути саме таким "як нам подобається"? що може стати у нагоді для мотивації корисних змін? чому інертне існування для більшості музеїв та музеїних працівників є більш комфортним ніж якісь зміни (і подекуди викликає навіть агресивний спротив)? які важелі дійсно працюють у процесах нововведень? та що на законодавчо-правовому, юридичному та економічному плані заважає змінам?
Для цього спробуємо поглянути на проблему очима людей інсайдерів (музейних працівників та культурних діячів/громадських об'єднань, які співпрацюють з музейними інституціями) та відвідувачів музею.

Інша сторона медалі - це доступність архівів та фондів для дослідників та незалежних кураторів, митців. "Монополія на пам'ять", яка перешкоджає співіснуванню різноманітних поглядів та донесення інформації до відвідувачів у більш зрозумілії формі або не академічній (наприклад, через сучасні медіа).

Економічні та юридичні питання чи не головні для втілення ідеї сучасного доступного музею.

Для максимально плідної дискусії пропонуємо ставити свої запитання чи окреслити ваш досвід у цьому питанні.

Подію супроводжуватимуть online трансляція та публікація статті (висвітлення результатів дискуссії, з додатковим перекладом на англійську мову) із розміщенням на порталі CULTURE&CREATIVITY.

Запрошені спікери:
Вікторія Данелян (куратор проекту "Kavaleridze.RE:VISION")
Ольга Співак (науковий співробітник музею-майстерні І.П.Кавалерідзе)
Євгенія Моляр ("Музей відкрито на ремонт" та "АРТЕМ")
Катерина Чуєва (генеральний директор Музею Ханенків)
Микола Скиба (експерт в області креативних та культурних індустрій)
Ольга Сало (Національний музей Революції Гідності, просвітницько-інформаційний відділ)
Зайцева Катерина (Національний музей Революції Гідності, відділ розвитку та комунікацій)

Модератор дискусії - Тетяна Цвілодуб
(куратор дослідницької частини проекту "Kavaleridze.RE:VISION")

Подія відбувається у рамках проекту "Kavaleridze.RE:VISION"
https://kavaleridze.wixsite.com/revision
за підтримки Українського Культурного Фонду
у партнерстві з Інститутом Адама Міцкевича.

Email address *
Призвіще *
Your answer
Ім'я *
Your answer
Професія/рід занять *
Your answer
Установа / організація
Your answer
Посада
Your answer
Яке питання ви хотіли б обговорити на зустрічі?
Your answer
Чи можете Ви поділитись власним досвідом? *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service