CLOSED | Kurumsal KAÇED (MOOCs) Stratejilerinin Karşılaştırılması (2015)
Survey closed on 4 January 2015 | check www.home.eadtu.eu | results available Feb/March 2015
Başlarken
Bu anket yüksek öğretim kurumlarının KAÇED’ler (http://bit.ly/1DrMxXy) ile ilgili stratejilerini karşılaştırmaya odaklanmaktadır. Anketi, kurumunuz KAÇED konusunda çalışmaya başlamış ya da henüz başlamamış olsa da doldurmanızı rica ediyoruz.

Bu anket büyük ölçüde bir önceki yıl gerçekleştirilen anketin tekrarı niteliğindedir. Önceki yıl gerçekleştirilen çalışmanın amacı, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Avrupa yüksek öğretim kurumlarının KAÇED geliştirmeye yönelik hedefleri ve stratejileri arasındaki farkları ve benzerlikleri ortaya koymak için bir başlangıç yapmaktı. Bu çalışmanın, Avrupa’da Kurumsal KAÇED Stratejileri (http://bit.ly/1DPs6Bc) başlıklı raporu Şubat 2015 tarihinde yayınlanmıştır. IRRODL dergisinde 2014 yılına ait bu çalışma sonuçlarının yer aldığı bir makale yakında yayınlanacaktır.

Bu yılki çalışmada da Avrupa’daki yüksek öğretim kurumlarının KAÇED ile ilgili stratejilerinin karşılaştırılmasına devam edilecektir. Avrupa ve ABD karşılaştırılmasının yanı sıra, eğer yeterli kurumdan veri toplanabilirse ülkelere özgü Ülke Raporları da hazırlanacaktır. Bu nedenle anketin Fransızca <http://bit.ly/1WWGHEm> ve İngilizce<http://bit.ly/1OkKxnF> dillerinde de hazırlanmıştır.

Bu çalışma, Avrupa Komisyonu’nun Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) tarafından desteklenen HOME Projesi (http://home.eadtu.eu) kapsamında gerçekleştirilmektedir. Anket,3 Ocak 2016 tarihine kadar doldurulabilir. Çalışmanın ilk sonuçları 30 Kasım 2015 tarihinde Roma’da HOME projesi kapsamında düzenlenecek olan MOOC Konferansında paylaşılacaktır. Konferansla ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen buraya <http://bit.ly/1NmFLHH> tıklayınız.

Anket (10 sayfaya bölünmüş) sekiz bölümden oluşmaktadır ve doldurulması için yaklaşık 20 dakikaya ihtiyaç vardır. Anketteki bazı sorular Allen ve Seaman tarafından ABD’de 2013 (http://bit.ly/1eDWuRs) ve 2014 (http://bit.ly/16rUSvr) yıllarında gerçekleştirilen anketlerdeki sorularla aynıdır.

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service