XXX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - grupa Kociewie - ZAPISY
Ruszają internetowe zapisy na 30. Pieszą Pielgrzymkę Kociewską z Starogardu Gdańskiego na Jasną Górę.

Data: 31 lipca 2021 godz. 06:00 - 13 sierpnia 2021

Miejsce: Kościół św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

Koszt: całość trasy: 120 zł, dla rodzeństwa i służb pielgrzymkowych 60zł, osoby pielgrzymujące nie na całej trasie - cena w zależności od ilości dni (w tym pakiet pielgrzyma i ubezpieczenie).

Numer konta na który należy przelać pieniądze: 75 1320 1537 0737 9653 3000 0001 w tytule proszę podać imię i nazwisko z dopiskiem „Piesza pielgrzymka"

Przewodnik: ks. Piotr Pruski
ul. Pomorska 4a
83-200 Starogard Gd.
grupakociewie@gmail.com
www.pielgrzymkakociewie.pl

Przeczytaj uważnie !!!

Rok 2021 w Kościele powszechnym to Jubileuszowy Rok Jakubowy. Rok ten w Polsce zainspirował wielu pątników i duszpasterzy do podjęcia konkretnego programu duszpasterskiego, dał nadzieję na powrót do ruchu pielgrzymkowego w Polsce i na świecie. Św. Jakub jest patronem pielgrzymów.
Już ponad rok trwamy w trudnym czasie pandemii koronawirusa, jednak powoli wracamy do normalności. Piesze pielgrzymki na Jasną Górę są tradycją Kociewia. Mimo istniejących trudności, to w zgodzie z przepisami sanitarnymi, pragniemy, aby pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła również w tym roku, aby oddać hołd Królowej Polski w jej Sanktuarium na Jasnej Górze.

Tak jak w ubiegłym roku, Główny Inspektorat Sanitarny wydał wytyczne dla organizatorów grup pielgrzymkowych. W tym roku maksymalna liczba pątników biorących udział w pielgrzymce wynosi 300 osób (do liczby pątników nie wlicza się tych, którzy otrzymali pełny cykl szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej).
Podczas pielgrzymowania jeśli chodzi o zakwaterowanie w świetle wytycznych GISu, dopuszcza się nocowanie w miejscach autonomicznych (namioty lub pokoje wieloosobowe pod warunkiem przebywania w nich wspólnie pielgrzymujących rodzin np. u swoich stałych gospodarzy). W związku z tym organizator pielgrzymki nie zapewnia noclegów ani ewentualnych pryszniców, trzeba je załatwić sobie na własną rękę. Może być tak, że gdzieś będą remizy lub świetlice do dyspozycji.

Oczywiście do grupy można dołączyć w wybranym przez siebie terminie, jednak dojazd do grupy we własnym zakresie.

Osoby poniżej 18 roku życia mogą pielgrzymować tylko z rodzicem albo opiekunem prawnym bądź za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, na której wskazana będzie osoba odpowiedzialna za uczestnika w trakcie pielgrzymki.

W tym roku zapraszam również do duchowej łączności z pielgrzymami w kościele stacyjnym (kościół św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim). W czasie trwania pielgrzymki w kościele stacyjnym będzie codziennie o godz. 18.30 (w dni powszednie) i o godz. 18:00 (w niedzielę) Msza Święta i Apel Jasnogórski. Podczas tego spotkania będzie również filmik lub transmisja on-line przeprowadzona z trasy.

Jako, że jesteśmy grupą o zabarwieniu regionalnym (jesteśmy grupą z Kociewia) proponuję, aby w tym roku i każdym następnym Pielgrzymi z grupy Kociewie na Jasną Górę wchodzili w strojach Kociewskich. Można popytać, wypożyczyć np. od kół gospodyń wiejskich. Pięknie będzie kiedy chociaż czoło pielgrzymki będzie w strojach kociewskich. Nie trzeba stroju zabierać na cała trasę dojadą one na koniec 12 sierpnia, a składane będą przed pielgrzymką do dnia 29 lipca. (stroje proszę podpisać imieniem i nazwiskiem). Liczę na to że znajdą się osoby, które pozytywnie odpowiedzą na to zaproszenie.

UWAGA !!!! Informacje z którymi należy się zapoznać:

Regulamin pielgrzymki: http://pielgrzymkakociewie.pl/index.php/regulamin
Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://www.gov.pl/web/gis/wytyczne-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-organizatorow-ruchu-pielgrzymkowego-podczas-stanu-epidemii-c0vid-19-w-polsce2

Pisemny kwestionariusz osobowy dla osoby pełnoletniej: http://pielgrzymkakociewie.pl/wp-content/uploads/2021/06/REGULAMIN-PIESZEJ-PIELGRZYMKI-NA-JASNA-GORE-pelnoletni-2021.docx
Pisemny kwestionariusz osobowy dla osoby niepełnoletniej: http://pielgrzymkakociewie.pl/wp-content/uploads/2021/06/REGULAMIN-PIESZEJ-PIELGRZYMKI-NA-JASNA-GORE-niepelnoletni-2021.docx
Wypełniony kwestionariusz należy dostarczyć do Księdza Przewodnika na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się 27 czerwca i 4 lipca o godz. 15:00 w salce przy Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Termin zapisów mija z dniem 25 lipca

W razie pytań i wątpliwości można uzyskać informacje pisząc na: grupakociewie@gmail.com


Wypełnienie formularza wiąże się z akceptacją regulaminu i zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
Nazwisko *
Imię *
PESEL *
Adres zamieszkania *
Parafia *
Numer kontaktowy *
Wiek *
Który raz na pielgrzymce z grupą Kociewie? *
Rozmiar koszulki *
Trasa na której chcesz pielgrzymować *
Jeśli wybrałeś/aś wybrany termin napisz jakie dni
Jeśli wybrałeś/aś termin inny niż całość pielgrzymki, czy znajdzie się miejsce w samochodzie dla kogoś kto chciałby również dołączyć w tym terminie?
Clear selection
Dane osobowe *
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z organizacją Pieszej Pielgrzymki z Starogardu Gdańskiego- grupa Kociewie na Jasną Górę zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom z wyjątkiem ubezpieczalni. W każdej chwili przysługuje mi prawo do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.
Akceptacja regulaminu *
Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem uczestnictwa w pielgrzymce oraz z wytycznymi GISu i zobowiązuję się do jego przestrzegania.
Podaj swój adres e-mail. *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy