Petycja w sprawie przyspieszenia prac trwających nad ustawą o publicznym transporcie zbiorowym.
Warszawa, 28 września 2017r.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Minister Andrzej Adamczyk
ul. Chałubińskiego 4/6
00-928 Warszawa

Szanowny Panie Ministrze,

zwracamy się z prośbą o przyspieszenie prac trwających nad ustawą o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Prace nad zmianą ustawy trwają już długi okres czasu i wprowadzają niepewność w środowisku przewoźników.

Znowelizowana ustawa miała pomóc w organizacji rynku przewozowego i określić zasady finansowania ulg ustawowych. Bez określenia zasad funkcjonowania pasażerowie już od 1.01.2018 nie będą mieć możliwości przejazdu, nie będą mieć też ulg ustawowych. Aktualnie przewoźnicy nie mają pewności co do przyszłości swoich firm, dlatego bardzo często wstrzymują się przed finansowaniem nowych inwestycji. Przekłada się to bezpośrednio na pasażerów, dla których firmy przewozowe nie wprowadzają udogodnień.

Już pora, aby wyjaśnić sytuację zaistniałą na rynku przewozów pasażerskich. Zawieszenie w jakim znajduje się teraz hamuje rozwój i nie sprzyja spójności komunikacyjnej kraju. Ustawa, której celem było m.in. eliminowanie tzw. białych plam transportowych nie funkcjonuje i zamiast poprawić sytuację komunikacyjną kraju wręcz ją pogarsza i zagraża utratą możliwości korzystania z ulg ustawowych .

Jesteśmy zdania, że przyspieszenie prac nad ustawą o publicznym transporcie zbiorowym pozwoli na uporządkowanie i rozwój rynku przewozów pasażerskich.

Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o przyśpieszenie prac nad nowelizacją ustawy.

Z poważaniem
Zespół ulgi-ustawowe.pl w imieniu swoim, pasażerów i przewoźników

Wesprzyj nasza akcję i podpisz się pod petycją *
Required
Imię i nazwisko *
Your answer
Adres e-mail *
Your answer
Nazwa firmy
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of early2pay sp. z o.o.. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms