Registrace na Prague Climate Talk: Jak se nový Evropský parlament vypořádá s klimatickou změnou? / Registration for Prague Climate Talks: How will the new European Parliament tackle climate change?

Zde se můžete registrovat na debatu "Jak se nový Evropský parlament vypořádá s klimatickou změnou?", která se bude konat ve čtvrtek 20. 6. 2019 od 17:00 v Evropském domě (Jungmannova 745/24, 110 00 Nové Město).

Tato debata je součástí cyklu Prague Climate Talks a je pořádána Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s pražskou pobočkou Heinrich-Böll-Stiftung, pod záštitou Informačního centra OSN v Praze.

Debata proběhne v angličtině s českým překladem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Here you can register for the debate "How will the new European Parliament tackle climate change?" which will be held on Thursday 20 June 2019 from 5 pm in Evropský dům (Jungmannova 745/24, 110 00 Nové Město).

The debate is a part of the Prague Climate Talks project and is organized by EUROPEUM Institute for European Policy in cooperation with Heinrich-Böll-Stiftung Prague, under the auspices of the UN Information Center in Prague.

The debate will be held in English with Czech translation.

    This is a required question
    This is a required question
    This is a required question
    This is a required question