Nowa ścieżka rozwoju Ełku (?)
Szanowni Państwo.

Miasto Ełk przygotowuje plan rozwoju na najbliższe lata. Zespół Miejski, powołany przez Prezydenta Miasta Ełku, przygotował przy wsparciu ekspertów Związku Miast Polskich propozycje celów i kierunków działań, które mogłyby przyczynić się do dalszego rozwoju miasta. Zachęcamy do oceny tych propozycji oraz odważnego przedstawienia swoich pomysłów nt. tego, jak powinno w przyszłości wyglądać nasze miasto i w jaki sposób można to osiągnąć.

W czasach pandemii koronawirusa utrudnione jest organizowanie spotkań, warsztatów, debat itp. form bezpośredniego kontaktu i dyskusji o sprawach istotnych dla miasta. Dlatego zapraszamy do udziału w niniejszej ankiecie on-line, której wypełnienie powinno zająć ok. 15 minut.

Dziękujemy!
Sign in to Google to save your progress. Learn more
W jakim stopniu zgadza się Pani/Pan z propozycją, aby celem rozwoju Ełku była budowa nowoczesnej, "zielonej"/ekologicznej, społecznie odpowiedzialnej gospodarki odpornej na kryzysy i zagrożenia?
Chodzi o rozwój ekonomiczny i społeczny ukierunkowany na tzw. eko-gospodarkę, specjalizacje  i innowacyjność, efektywne wykorzystanie własnych zasobów do tworzenia atrakcyjnych i konkurencyjnych warunków życia i pracy, prowadzenia działalności gospodarczej i lokowania kapitału ekonomicznego i społecznego w zgodzie z naturą.
Nie zgadzam się
Zgadzam się w pełni
Clear selection
Które kierunki działań powinny być rozwijane w celu budowy nowoczesnej, "zielonej"/ekologicznej, społecznie odpowiedzialnej gospodarki odpornej na kryzysy i zagrożenia? Można zaznaczyć więcej niż 1 odpowiedź.
W jakim stopniu zgadza się Pani/Pan z propozycją, aby celem rozwoju Ełku była zrównoważona eksploatacja (korzystanie), ochrona i rekultywacja (odnowa) środowiska naturalnego?
Ełk - miasto funkcjonujące w zgodzie z przyrodą, świadome ekologicznie, przygotowane na skutki zmian klimatu; zasoby i komponenty środowiska naturalnego zapewniają wysoką jakość życia mieszkańców i stanowią trwałą podstawę gospodarki.
Nie zgadzam się
Zgadzam się w pełni
Clear selection
Które kierunki działań powinny być rozwijane w celu zrównoważonej eksploatacji (korzystania), ochrony i rekultywacji (odnowy) środowiska naturalnego? Można zaznaczyć więcej niż 1 odpowiedź.
W jakim stopniu zgadza się Pani/Pan z propozycją, aby celem rozwoju Ełku było utrzymanie optymalnej/stabilnej sytuacji demograficznej?
Chodzi o  zapobieganie zmniejszaniu liczby  mieszkańców, ewentualnie zapewnienie jej wzrostu na poziomie gwarantującym wysoką jakość życia w mieście, dobrą pracę, bezpieczeństwo finansowe samorządu i możliwość świadczenia wysokiej jakości usług publicznych, ale także równowagę ekologiczną.
Nie zgadzam się
Zgadzam się w pełni
Clear selection
Które kierunki działań powinny być rozwijane w celu utrzymania optymalnej/stabilnej sytuacji demograficznej (podtrzymanie atrakcyjności Ełku dla mieszkańców i przybyszów )? Można zaznaczyć więcej niż 1 odpowiedź.
W jakim stopniu zgadza się Pani/Pan, aby celem rozwoju Ełku był zrównoważony  system komunikacyjny i transportowy miasta?
Chodzi o transport przyjazny środowisku, zaspokajający potrzeby mieszkańców w zakresie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się oraz umożliwiający rozwój gospodarczy.
Nie zgadzam się
Zgadzam się w pełni
Clear selection
Które kierunki działań powinny być rozwijane w celu stworzenia zrównoważonego systemu komunikacyjnego i transportowego Ełku? Można zaznaczyć więcej niż 1 odpowiedź.
Jeśli nie zgadza się Pani/Pan z wyżej wymienionymi celami i kierunkami działań, prosimy o wyjaśnienie braku akceptacji i ewentualne przedstawienie swoich propozycji. Jaki Pani/Pana zdaniem powinien być Ełk? Pomoże to nam w dostosowaniu planów rozwoju miasta do wyobrażeń i potrzeb mieszkańców.
Gdyby Pani/Pan miał/a wskazać 3 najważniejsze działania do zrealizowania w Ełku, co by to było?
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy