fonprime GSYF Ön Talep Formu 
fonrime Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ülkemizdeki girişim ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Çok yakında fonumuzun sunumu ön talepte bulunanlara iletilecektir.

Ayrıca Kolektif House Gayrimenkul İşletmeciliği ve Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi (Kolektif House) ve Global Kitle Fonlama Platformu A.Ş. (fonbulucu) güçlerini birleştirerek birlikte fonprime Girişimcilik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. adında bir şirket kurmuşlardır. Bu şirket fonprime GSYF için Yeni Nesil Girişimcilik ve Yatırım Merkezleri kuracaktır. 

Ankara'nın en önemli ve her türlü ulaşımın bulunduğu merkez semtlerinden Çukurambar'da 1071 İş Merkezi'nde 2.000 metrekare ve Next Level Loft İş Merkezinde ise 2.567 metrekare alanlar 10 yıllık kiralanmıştır. Kolektif House 1071 tamamlanmak üzere olup Nisan 2023'de hizmete açılacaktır. Kolektif House Next Level projelendirme çalışmaları tamamlanmış olup Haziran 2023'de hizmete alınması planlanmıştır. Bu iki merkez için toplam yatırım tutarı yaklaşık 3.000.000 USD civarında gerçekleşecektir. İstanbul'da kurulacak merkez için de görüşmeler son aşamada olup alternatifler değerlendirilmektedir.

fonprime GSYF, Kolektif House’a yatırım kararı aldı. Bir MOU imzalandı ve müzakerelerin yürütülmesi için fonun Yatırım Komitesi Üyesi Hulusi Berik yetkilendirildi.

Ankara’da hazırlıkları son aşamaya gelen 5.000 m² girişimcilik ve yatırımcılık merkezlerinin işletmesini de yapacak olan Kolektif House’a yatırım kararı Girişimcilik Ekosisteminin gelişmesi açısında son derece önemli bir yatırım ve fondan katılım payı alacaklar için de önemli bir gelir kaynağı olacaktır.

Yatırımcılar hem girişimcilik ekosistemine yatırım yaparken diğer yandan gayrimenkul kiralama yapacak bir fona da yatırım yapmış olacaklardır. Yatırımın 24-30 ay içerisinde geri dönüşü planlanmıştır. Yatırımın geri dönüşü akabinde her yıl için elde edilecek vergi sonrası karın en az %50'si yeni merkez yatırımlarına kalan kısmı ise fona aktarılarak katılım pay sahiplerine ödenecektir.

fonprime GSYF Türkiye çapında sahip olacağı girişimcilik ve yatırımcılık merkezleri geleneksel co-working alanlarından farklı bir işleve sahip olacaktır. Çalışma prensipleri ayrıca yakında yayınlanacak tanıtım sunumunda yer alacaktır. Paylaşım ekonomisinin ön plana çıktığı bu günlerde fonprime ile girişimcilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetler tek bir merkezden verilecektir. Bu kapsamda konunun önde gelen ulusal ve uluslararası şirketleri ve bazı kamu kuruluşları ile ilerlenmektedir. fonprime yatırımlarını bu konuda ülkemizde en önde gelen şirket olan Kolektif House işletecektir. Gerekli işletme şartlarında mutabık kalınmıştır.

Girişimciler ve Yatırımcılar için cazibe merkezleri olacak yapıda fonprime GSYF yatırımcı kuruluş olarak yer alacaktır. Yatırımlar fonprime Girişimcilik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılacak ve işletici ise Kolektif House olacaktır.  

Fonumuzun kuruluşu için Sermaye Piyasası Kurulu izni alınmıştır. 

Yapacağınız Ön Talep sizin için her hangi bir yasal taahhüt içermemektedir.

Fonumuzda ilk etapta 5.000 adet katılım payı ihraç edilecektir. Her bir pay 1.000 USD ’dir ve Nitelikli Yatırımcılar katılabilecektir. Nitelikli Yatırımcı Beyan Formunu başvuru esnasında size gönderilecek belgeler içerisinde doldurarak nitelikli yatırımcı olabilirsiniz. Minimum katılım tutarı 1 Adet(1.000 USD) pay alımı şeklinde olacaktır. İlk pay alımı ardından katılım payı alıma kapanana kadar paylarınızı arttırabileceksiniz.(Yeni yatırıma kapanma süresinin 30-45 gün olacağı öngörülmektedir)

Fonumuzla ilgili tüm bilgi ve belgeler KAP’ta ve ilgili PYŞ sayfasında yasal onayların akabinde yayınlanacaktır.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Tam Adınız *
Soyadınız *
Size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası ekleyiniz.  *
Platformumuza üye misiniz? *
Daha önce fonlarımıza katıldınız mı? *
Nitelikli Yatırımcı mısınız? *
fonPRIME GSYF’na ne tutarda bir yatırım yapmak istiyorsunuz? *
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy