Вікторина "74-та річниця очищення м. Черкаси від нацистських загарбників"
Ваші ім'я та прізвище *
Your answer
Клас, у якому ви навчаєтеся *
Your answer
1. Одним із мовчазних нагадувань про тяжкі бої за м. Черкаси в 1943 р. є сліди від куль, снарядів і мін, що лишилися на стінах будівель. Сьогодні в місті налічується близько десятка таких «поранених» споруд. Одну з них представлено на фото. Це добре відомий в Черкасах позашкільний навчальний заклад, розташований по вул. Байди-Вишневецького. Назвіть цю будівлю.
Captionless Image
Your answer
2. Цю будівлю можна справедливо назвати одним із архітектурних шедеврів Черкас, який згорів у полум’ї Другої світової війни. Як навчальний заклад її було відкрито 1912 році на сучасному Хрещатику, тодішній Миколаївській вулиці. Окрім іншого, тут навчали кулінарного мистецтва, танців, музики тощо. Після революції тут розміщувалася середня школа, яку закінчило багато черкасців. Нині на цьому місці знаходиться Черкаська спеціалізована школа I-III ступенів № 17. Назвіть цю споруду
Captionless Image
Your answer
3. Успіх цієї операції, що відбувалася на підступах до Черкас, забезпечила плацдарм для розгортання наступу Червоної армії на місто в листопаді 1943 р. В експозиції Черкаського обласного краєзнавчого музею ви можете побачити панораму бою в ході цієї операції. Назвіть місце, де відбувалися події, зображені на фрагментах даної картини.
Captionless Image
Your answer
4. Що, на ваш погляд, можуть мати спільного такі різні за родами військ підрозділи Червоної армії: 254-та і 373-тя стрілецькі дивізії; 7-ма гвардійська повітрянодесантна дивізія; 293-тя бомбардувальна авіаційна дивізія; 304-та винищувальна авіаційна дивізія; 38-ма зенітна артилерійська дивізія; 173-тя танкова бригада; 490-й мінометний полк; 1817-й самохідний гарматний полк; 366-й інженерний батальйон?
Your answer
5. На фото – перша братська могила і перший пам’ятник воїнам Червоної армії, які загинули в ході боїв за м. Черкаси у листопаді-грудні 1943 р. Вони знаходилися в самому центрі міста, але невдовзі їх було перенесено на інше місце. Тепер тут знаходиться заклад, де молодь дуже полюбляє проводити вільний час. Спробуйте здогадатися, що це за місце.
Captionless Image
Your answer
6. В парку Перемоги розміщено добре відомі всім пам’ятники – танк Т-64 та літак СУ-17. Як свідчить довідка, їх встановлено на честь 41-ї танкової та 8-ї авіаційної дивізій, які брали участь в боях за м. Черкаси. Але танки і літаки таких моделей ніколи не використовувалися в Другій світовій війні, бо їх виробництво почалося лише в 1960-х рр. Як пояснити такий парадокс?
Captionless Image
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms