Venujte si koučing ...

... môžete sa zorietnovať vo vašich témach, nájsť pre seba dobré riešenia vašej situácie a rozhodnúť sa čo a ako chcete robiť.

Koučing je jedna z možností pre rast, zmenu, stabilzáciu a zorientovanie sa ľudí vo svojom živote. Na stretnutí s vami pracuje kouč ako sprievodca, ktorý sa stará o bezpečnosť a zároveň vás aktivizuje a vyzýva k tomu, aby ste "naozaj" robili na téme, ktorá je pre vás dôležitá. Niekedy to môžete vnímať ako prácu so športovým trénerom a inokedy ako rozhovor s človekom, ktorý vám rozumie.

Pri práci s vami sa sústredíme na to, čo viete, môžete a chcete ovplyvniť vo vašom súkromnom alebo pracovnom živote. Počas stretnutia robíme s vašimi aktuálnymi témami a sústredíme sa na to, čo sa deje a je dôležité "tu a teraz". Môže vám to pomôcť rozvíjať sa a zamerať sa na budúcnosť.

Naši klienti si prinášajú do koučingu napríklad témy z týchto oblasti:
- zosúladenie svojho pracovného sveta so súkromným
- vytvorenie viac priestoru na aktivity, v ktorým mám pohyb, voľnosť, kreativitu a sebarealizáciu a to v každodennom čase
- zorientovanie sa na poli vlastných vzťahov (pracovných, rodinných a iných súkromných)
- vyladenie sa v čase zmeny
- rozhodovanie v náročných alebo nových situáciách
- zvládanie alebo zmena svojich vzrocov správania, ktoré nefungujú tak, ako by chceli
- spoznanie vlastných zdrojov a naštartovanie sa na ďalšie obdobie v živote

  S čím sa stretnete v koučingu u nás?

  Súčasťou práce na vašich témach sú: - stretnutia: úvodné stretnutie alebo rozhovor (vyjasnenie si ďalšej práce, zladenie očakávaní, potrieb a nastavenie dohôd o priebehu a podmienkach koučingu) a koučingové stretnutie - "ucho a oko" navyše, ktoré vám zrkadlí, čo vidí a počuje a mohlo by byť pre vás užitčné - skúsenosť z koučingového procesu, vďaka ktorej budú pre vás veci jasnejšie a môžete urobiť vedomé rozhodnutia - výstupy (plány, nástroje a nápady), ktoré si môžete zobrať do svojho každodenného života Dĺžku a počet stretnutí si môžete vybrať sami. Najčastešie pracujeme 1- 2 hodiny v rámci jedného stretnutia. Podľa témy a potrieb klienta mávame 1-5 stretnutí. V koučingu využívame inšpirácie a skúsenosti z rôznych škôl a prístupov: Nenásilná komunikácia (M.B.Rosenberg), Komunikácia založená na jazyku potrieb (Elisabeth English), Rešpektujúca komunikácia (manželia Kopřivovci), Systemický prístup v kombinácii s Transakčnou analýzou (E.Berne), Proces-orientovaný prístup (A.Mindell) a Skupinová dynamika (K.Lewin), NLP (R.Bandler), rodovo-citlivý prístup a pozitívna komunikácia (zbierka naši vlastných techník a nástrojov z praxe). Spôsob akým pracujeme sa výrazne líši od psychoterapie (čo sme mohli robiť inak a čo treba "opraviť"...), poradenstva (čo ako robiť...), športového trénera (takto sa ti podarí dosiahnuť..) a rozhovorov, kde sa druhý pýta na to, aby uspokojil svoju zvedavosť. Klient, s ktorým pracujeme nás zaujíma ako človek s jeho aktuálnymi potrebami, stratégiami a nápadmi. Na stretnutí kladieme otázky, aby sme vám mohli lepšie porozumieť a sprevádzať vás k vášmu cieľu. Dôverujeme tomu, že keď ako ľudia zažívame vzájomné porozumenie a hovoríme o tom, čo je pre nás dôležité, vieme si ľahšie nájsť vlastné dobré riešenie a môže ta nahradiť našu doterajšiu stratégiu. Vítame vás v bezpečnej krajine objavov, nových skúseností a podpory. Tešíme sa na stretnutie s vami, borka & kačena & janka http://www.priestornarozvoj.sk/kto-sme

  Ak máte záujem o koučing, vyplňte svoje údaje a my sa vám ozveme.

  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question