Sahaf nostalji mi, geleceğin belleği mi?
Email address *
55. Kütüphaneciler Haftası kapsamında, ÇEKÜL Bilgi Belge Merkezi, gelenekselleşen söyleşi etkinliğini bu yıl Sahaf Emin Nedret İşli ile gerçekleştirecek. Beyoğlu’ndaki ÇEKÜL Evinde 28 Mart Perşembe saat 18:30’da başlayacak söyleşi herkesin katılımına açık.

Sahaf Emin Nedret İşli hakkında:
1978 yılında Enderun Kitapevinde Sahaf İsmail Özdoğan’a çıraklık yaparak mesleğe başlayan Emin Nedret İşli, aynı tarihlerde eski kitap toplamaya, eskiye dair koleksiyonlar oluşturmaya başladı. Genç yaşta Sahaflar Çarşısı müdavimleri arasına giren Emin Nedret İşli, İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Eski Türk Edebiyatı Anabilim dalında sürdürdüğü yüksek lisansını “İstanbul’da Gömülü Şairlerin Mezartaşları” konulu teziyle tamamlayan İşli, Librairie de Pera'da kitap müzayedesi kataloglarının hazırlanmasında çalıştı; Yapı Kredi Yayınları ve Sermet Çifter Kütüphanesinde eski kitaplar ve kütüphane danışmanı olarak görev yaptı. 2001 yılında Sahaf Turkuaz’ı kurdu. Emin Nedret İşli, pek çok albüm, belge, kitap, broşür, mektup ve fotoğraf malzemesini biraraya getirdi; bibliyofilleri ihya edecek önemli yayınlara imza attı. İşli, mesleği gereği elinden geçen yüzlerce kıymetli eseri yazarak, tanıtarak meraklısına ulaştırmaya devam ediyor.

ÇEKÜL Bilgi Belge Merkezi hakkında:
ÇEKÜL Anadolu Araştırmaları bünyesinde yer alan Bilgi ve Belge Merkezi, Türkiye'nin doğa, tarih, mimarlık ve kültür alanında uzmanlaşmış bir arşiv, kütüphane, araştırma, eğitim ve yayın birimidir. Arşivcilik, kütüphanecilik ve bibliyografik danışma hizmetleri ile çevre ve kültür alanında yapılacak çalışmalarda Türkiye’nin önde gelen başvuru merkezleri arasında yer alan ÇEKÜL Bilgi Belge Merkezi, Beyoğlu’ndaki tarihi ÇEKÜL Evinde hizmet verir. https://www.cekulvakfi.org.tr/proje/bilgi-belge-merkezi


*Katılım sınırlıdır. Etkinliğe katılmak isteyenlerin aşağıdaki formu doldurmalarını rica ederiz.

Adınız *
Your answer
Soyadınız *
Your answer
Telefonunuz *
Your answer
Etkinliği nereden duydunuz? *
ÇEKÜL Vakfı ile ilgili haberler ve etkinliklerinden de haberdar olmak istiyorum. "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Aydınlatma Metni"ni okudum ve kabul ediyorum.
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service