IEEE BAUN KAYIT FORMU
Uluslararası bir kuruluş olan IEEE (Elektrik Elektonik Mühendisleri Enstitüsü); elektrik, elektronik, bilgisayar, endüstri, otomasyon, telekominasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve gelişimi için çalışan, kar amacı olmayan, dünyanın en önde gelen teknik organizasyonudur.

Dünyada 160 ülkede 500 bin üyesi ve Türkiye'de 67 üniversitede 5 binden fazla üyesi bulunmaktadır.
Robotik ve Otomasyon, Teknik Gezi, Eğitim ve Seminer, Computer , Women In Engineering, Sosyal ve Kültürel Etkinlik, Sosyal Sorumluluk Proje , Basın ve Halkla İlişkiler, Yayın ve Tasarım ,Sponsorluk ve Kurumsal İlişkiler olmak üzere her biri ayrı bir topluluk gibi olan 12 alt komitede kendini sosyal, kültürel ve teknik anlamda geliştirmek için çalışan 106 aktif, 1000+ üyemiz bulunmaktadır.

Robot yapımı, teknik geziler, web tasarımı, Photoshop, C++, Solid Works, kadınların mühendisliğe yöneltilmesi, piknikler, huzur evi ziyaretleri gibi sosyal sorumluluk projeleri, sosyal ve kültürel etkinlikler ve daha birçok alanda kendimizi geliştirmek için çalışmalar yapıyor, eğitimler alıyoruz. Düzenlenen kamplar, bölge toplantıları, kongre ve kurultaylarda birçok üniversiteden arkadaşlarımızla tanışıp yeni bağlantılar ediniyoruz.

Katılmak istediğiniz komite ya da komiteleri aşağıdan seçebilirsiniz.
(Birden fazla komiteye katılabilirsiniz.)
Ad-Soyad *
T.C. Kimlik No *
Bölüm *
Öğrenci Numarası *
E-Posta *
Etkinlikleri ve Kararları paylaştığımız G-Mail Grubumuza Katılmak ister misiniz? *
Telefon Numarası (Topluluk WhatsApp Gruplarına eklemek için kullanılacaktır.) *
Robotics and Automation Society
Robotics and Automation Society; robotik, elektrik, elektronik, yazılım, mekatronik, otomasyon sektörlerindeki gelişmelere bağlı olarak çeşitli projelere imza atmayı hedefleyen, teoriyi uygulama becerisiyle pratiğe döken IEEE’nin önemli komitelerinden birisidir.
Robotiğe ilgi duyan ,
programlama dili ve elektronik devrelere ilgisi olan arkadaşlarımızın severek çalışacağı hem üretip hem öğrenebileceği sektörün provasını yapan bir komitedir.
Computer Society
Uluslararası bazda en büyük bilgisayar bilimi topluluğu olan IEEE Computer Society , teknik yönden eğitim, seminer ve workshoplar bünyesinde ciddi boyutta fayda sağlayabilecek bir temel komitedir.
Bilişim teknolojilerine meraklı ,
çeşitli projelerle kodlama dilleri ve bilgi işleme teknolojisi konusunda kendini geliştirmek isteyen arkadaşlarımızın severek çalışabileceği bir komitedir .
Power and Energy Society
Power & Energy Society, IEEE nin en eski komitelerinden bir tanesidir. IEEE PES dünya çapında 100,000 den fazla üyesiyle sektörde liderlik rolünü üstlenmektedir.Projeler üretip geliştiren workshoplarla teknik bilgiyi artırmayı ve enerji sektöründe yaşanan yenilikleri bu sektörün içindeki uzman kişiler sayesinde yakından takip etmenizi sağlamayı hedeflemektedir.
Enerji teknolojileri üzerine kendini geliştirmek isteyen ,
Solidworks , C++, PLC, devre tasarım konularına ilgi duyan mühendis adaylarının üreterek öğrenebilecekleri bir komitedir.
Engineering in Medicine and Biology Society
Dünya çapında geliştirilen mühendislik metedolojisini tıp ve biyolojiye uygulayarak insan yaşam kalitesini arttırmayı amaç edinen dünyanın en büyük biyomedikal mühendislik topluluğudur.
İnsanlığın yararına gelişen güncel teknolojiyi takip ederek günümüze uygulayacak ve bu doğrultuda çalışacak arkadaşlarımızın severek üretebileceği bir komitedir .
Women in Engineering
Kadınların mühendislik, yönetim ve her türlü sosyal alanda güçlü, ön planda, yaratıcı ve aktif olması için kurulan ve bu amaçla çalışan uluslararası en büyük topluluktur.
Düzenlenen etkinlik aşamalarında özverili ve takım çalışmasına uyumlu arkadaşlarımızın severek yer alacağı çalışarak birlikte üretebileceğimiz köklü bir komitedir.
Teknik Gezi Komitesi
IEEE BAUN Teknik Gezi Komitesi geleceğin mühendis adaylarına sektörü tanıtıp pratik bilgilerimizi güncel hayatta görebilme fırsatı sunan köklü bir komitedir.
Teknik gezi aşamalarında aktif rol almak isteyen ,
firmalarla iletişimde ve mail kullanımında özverili çalışmak isteyen arkadaşlarımızın severek çalışabileceği bir komitedir.
Educational Activities Committee(EAC)
EEE-BAUN Educational Activities Komitesi’nde asıl amaç çevremizde gördüğümüz sosyal sorunlara teknolojik çözümler getirmek ve sosyal hayattaki gruplara eğitimler vermektir. Teknik bilginin ve sosyal sorumluluğun tek amaç altında eritilip ,birleştirildiği projeler üretir.
Yaptığı faaliyetlere örnek olarak ;
-“Hour of Code(HOC)” etkinliği ile ortaokul öğrencilerine kodlama eğitimi verir,
-“Bilim Deneyleri” ile orta-ilkokul öğrencilerine deneyler ve sunumlarla mühendisliği tanıtıp , onlara bilimi , feni, matematiği sevdirir, aşılar.
-”Teach and Make(TAM)” ile öğrencilere önce bilgiyi öğretir sonrada onlardan öğrendiklerini geliştirerek bir geri tepki ister.
Eğitim Seminer Komitesi
C++, Solid Works, Arduino, Autocad gibi eğitimlerin düzenlenmesinde aktif rol alabilecek ,
şirketlerle ve yöneticilerle iletişim ağı oluşturma ve eğitim aşamalarında özverili çalışarak yeni bilgiler ile kendinizi geliştirip eğlenerek öğreneceğimiz bir komitedir.
Basın ve Halkla İlişkiler Komitesi
IEEE BAUN olarak düzenlediğimiz ve katılım sağladığımız tüm eğitim, yarışma gibi etkinliklerin, topluluk ile ilgili her çalışmanın tanıtımını yapar.
Stand açma, üye alımı, memnuniyet anketleri gibi çalışmalar düzenlenmesinde , yürütülmesinde ve takibinde rol alacak arkadaşlarımızın severek çalışacakları bir komitedir.
Yayın ve Tasarım Komitesi
Yayın ve Tasarım Komitesi , IEEE BAUN ‘nin arayüzünü tasarlayan komitedir.Etkinliklerde kullanılan afiş, broşür, el ilanları gibi materyallerin tasarımının yapımı. Ayrıca süreli olarak dergi çalışmaları yürütür.
Photoshopa ve video düzenleme programlarına meraklı arkadaşlarımızın takım ruhuyla çalışıp üretebilecekleri bir komitedir.

Sosyal ve Kültürel Etkinlik Komitesi
IEEE BAUN üyelerinin moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla parti, sinema, gezi gibi hem eğlenip hem birlikte vakit geçirebileceğimiz etkinliklerin düzenlendiği bir komitedir.
Organizasyon planı oluşturma ve düzenlenme aşamalarında aktif rol alabilecek arkadaşlarımızın eğlenerek çalışabilecekleri bir komitedir.
Sponsorluk ve Kurumsal İlişkiler Komitesi
IEEE BAUN üyelerinin moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla parti, sinema, gezi gibi hem eğlenip hem birlikte vakit geçirebileceğimiz etkinliklerin düzenlendiği bir komitedir.
Organizasyon planı oluşturma ve düzenlenme aşamalarında aktif rol alabilecek arkadaşlarımızın eğlenerek çalışabilecekleri bir komitedir.
Daha önce çalıştığınız topluluk/topluluklar?
Komiteleri seçtiğiniz takdirde ilgili komitenin whatsapp grubuna ekleneceksiniz.
TC. kimlik numaranız ve öğrenci numaranız gizli kalacaktır.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google.