IEEE İTÜ Komite Üyelik Formu
2021-2022 Komite Üyelikleri
Email *
Telefon Numarası *
Örnek: 05512345678
Ad Soyad *
İTÜ Öğrenci Numarası *
Bölüm *
Sınıf *
Hangi komitelere katılmak istersiniz? *
Required
CS (Computer Society)
https://www.instagram.com/p/CTcU28yK4Ct/

IEEE İTÜ bünyesindeki Computer Society (CS) , yapay zeka ve backend web programlama başta olmak üzere kodlama alanlarında eğitim ve projeler düzenleyen bir komitedir.

Üyelerimiz; temel seviyeden başlayacağımız eğitimlerle kendilerini geliştirebilecek, alanında yetkin kişilerin mentörlüğünde yapılacak etkinliklerle de bu bilgileri pekiştirip ortak projeler ile hız kesmeden mühendislik hayatına atılabileceklerdir.

Komitemizde üyelerin teknik yanlarını geliş̧tirebilmemizin yanı sıra sosyalleşebilecekleri ve kendi aralarında fikir alışverişlerinde bulunabilecekleri sıcak bir ortam yaratmayı hedefliyoruz!

Uzun zamandır inaktif olan komitemizin hafızalara damga vuracak çalışmalarını beraber yapalım istiyoruz. Sizi de bu ailenin parçası olmaya davet ediyoruz 🥰.
ComSoc (Communications Society)
https://www.instagram.com/p/CTZ3DtHlMuf/

İTÜ ComSoc, IEEE Türkiye Öğrenci Kolları arasında kurulan ilk Communications Society (ComSoc) olup haberleşme ve bilişim teknolojilerine ilgi duyan, bu alanlarda kendilerine yatırım yapmak isteyen her öğrencide bilinç oluşturmayı hedefleyen öncü ve örnek bir öğrenci topluluğudur.
Bir araya geldiğimiz her toplantıda üyelerimize teknik manada donanımlar katarken iç-et’lerle eğlenip sosyalleşebileceği, organizasyonlarda görev alarak ekip çalışmasının içinde bulunacağı samimi bir ortam yaratmanın heyecanını yaşıyoruz. Gerçekleştireceğimiz etkinliklerde veya panellerde hem öncü firmalarla hem de alanında uzman kişilerle çalışmaya özen göstererek haberleşme alanındaki son gelişmeleri, faaliyetleri ve fırsatları üyelerimizin birinci ağızdan öğrenebilmesini sağlayacak, merak uyandıran sorulara da cevap olmaya çalışacağız.
Ayrıca komitemiz sizleri geliştirmek için çeşitli teknik eğitimler de sunmaktadır. Bu sene vereceğimiz Gömülü Sistemler eğitiminin yanı sıra her yerde bulamayacağınız ESP modülleri ve REST API eğitimleriyle beraber kendinizi geliştirip diğer komitelerimizle beraber ortak geliştireceğimiz projelerimizde çalışarak bir takımın parçası olabilirsiniz. Bunların yanı sıra düzenleyeceğimiz teknik geziler sayesinde haberleşme alanındaki öncü firmaların çalışma sahasını bizzat deneyimleyip gözlemleyebilir ve harika tecrübeler kazanabilirsiniz.
Eğer siz de haberleşme alanında kendinizi geliştirmek, birbirinden güzel etkinliklerimizin arka planını görmek, eğitimlerimiz ve proje takımlarımızda yer almak istiyorsanız bize ulaşmayı unutmayın! ComSoc ailesi yeni üyeleriyle tanışmak için can atıyor💙
EESTEC LC İstanbul
https://www.instagram.com/p/CTZ4Cq6FKox/

EESTEC LC Istanbul, Istanbul ve çevresinde bulunan bütün üniversite ve bölümlere açık olan bir topluluktur. Hem uluslararası hem de yerel etkinlikleri ile üyelerini samimi bir aile ortamında birleştirip aynı zamanda farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerini sağlar. ✨
EESTEC LC Istanbul’un yerel bir komite olarak bağlı olduğu EESTEC (Electrical Engineering Students’ European Association), Avrupa’nın 50’den fazla şehrinde bulunan öğrencileri, güçlü ve tanınabilir bir ağ içerisinde birbirine bağlarken; onları mesleki, akademik ve sosyal yaşamlarında tam potansiyellerine ulaştırmayı ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi vizyon edinmiş, kar amacı gütmeyen uluslararası bir öğrenci topluluğudur.🙌
Yurtdışı etkinliklerine gidip bol bol gezebileceğin, Avrupa’nın dört bir yanından insanlarla çeşitli organizasyonlarda tanışabileceğin, hem kariyerine hem de sosyal yaşamına katkı sağlayacak sayısız alanda kendini geliştirebileceğin bir yer arıyorsan EESTEC LC Istanbul seni bekliyor! 🤩
PES (Power & Energy Society)
https://www.instagram.com/p/CTXMmWAKaMd/

Power and Energy Society (PES) komitesi IEEE’nin en köklü komitelerinden birisidir. İstanbul Teknik Üniversitesi PES komitemiz olarak üyelerimizin teknik ve sosyal anlamda kendilerini geliştirmeleri adına gerek yüzyüze eğitimde gerekse online dönemde zamanın koşullarına uyum sağlayarak büyük etkinlikler ve keyifli toplantılar düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz.

Toplantılarda ve eğitimlerde pek çok şey öğreniyor, öğrendiklerimizi hem teoride bırakmamak için hem de birlikte eğlenebilmek için teknik geziler düzenliyoruz. Teknik anlamda bununla yetinmeyip yapabilme imkanımızın olduğu projeleri seçip bunları kulüp laboratuvarımızda hem öğretiyor hem de uyguluyoruz. Güç ve Enerji sektöründe önde gelen isimler ve firmaları komitemiz aracılığıyla ağırlayarak bilgi ve tecrübelerinden yararlanıyoruz.

Öğrenme amacıyla çıktığımız yolda tabii ki eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz, iç-etlerimiz ile hem samimiyetimizi artırıp hem de eğlenceden eksik kalmıyoruz! Sen de hem kendini geliştirmek hem de bizimle eğlenceyi tatmak istiyorsan PES komitemize davetlisin!
RAS (Robotics & Automation Society)
https://www.instagram.com/p/CTZ4mtVFP9P/

IEEE İTÜ bünyesindeki Robotics&Automation Society: RAS, kulübümüzün teknolojinin hemen her alanında ilgili eğitim veren ve proje düzenleyen komitesidir. 🦾
Üyelerimiz, yıl içerisinde temelden başlayarak verilecek Gömülü Sistemler, Kontol Sistemleri ve Mekanik Tasarım gibi çeşitli eğitimlere katılarak kendilerini geliştirirlerken sonrasında düzenlenecek projelerle öğrendiklerini hayat geçirme imkanı bulurlar.😎😎
Komitemizin teknik yönünün güçlü olduğu kadar sosyal yönü de bir o kadar güçlü olmakla birlikte, komite içerisinde çeşitli organizasyonlar düzenleyerek sosyalleşebilecekleri ortam yaratmayı amaçlıyoruz.🧡
Hem içindeki mühendisi geliştirip hem de harika bir ortam istiyorsan RAS Ekibinin bir parçası olmaya davetlisin!!✨✨
WIE (Women in Engineering)
https://www.instagram.com/p/CTcVVL7qqb0/

IEEE Women in Engineering Affinity Group (WIE) STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) dallarında cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve sektördeki ayrışmaların ortadan kaldırılması için kurulan en büyük uluslararası profesyonel organizasyondur.

IEEE İTÜ WIE olarak bizler başta mühendislik alanları olmak üzere, bilimin her alanında cinsiyet kavramından bağımsız bir yaklaşımla haftalık toplantılarımızı gerçekleştiriyor ve güncel konuları toplumsal eşitlik bakış açısıyla ele alıyoruz. Bize örnek olabilecek, sektörün önde gelen başarılı iş kadınları ve iş adamlarıyla buluşuyoruz. STAR Programıyla lise çağındaki dostlarımıza dokunuyor, teknik eğitimler ve gezilerle sürekli kendimizi geliştirmeye odaklanıyoruz.

Birlikte önyargıları yıkmak, harika projelerde yer almak ve daha güzel yarınları inşa etmek için seni WIE’ye bekliyoruz!💜
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy