קורס מבוא ללימודי להט"ב
יצרנו את הטופס הזה כדי לקדם פתיחה של קורס חדש במכללה - "מבוא ללימודי להט"ב".
קורס זה הינו שיתוף פעולה בין אגודת הסטודנטים, החוג להיסטוריה והאחווה הסטודנטיאלית הגאה בבית ברל.
המחשבה על קורס זה נוצרה מתוך שיח עם סטודנטים.ות ומרצים.ות על הצורך בשילוב של תכנים העוסקים בקהילה הגאה כחלק מתכנית ההכשרה שלנו כמחנכות ומחנכים בישראל.
אם גם אתן.ם רואים.ות חשיבות בשילוב התכנים הללו במכללה המכשירה את מחנכי ומחנכות העתיד של ישראל, ו/או היית רוצה להירשם לקורס כזה, נשמח לדקה מזמנכן.ם לקרוא את פירוט הקורס ולענות על השאלות שאחריו.

פירוט הקורס:
המאה ה-21 מתאפיינת בשינויים חברתיים ופוליטיים דרמטיים, אשר מחייבים את הצבת תרבות הלהט"ב כרכיב משמעותי בכל ניתוח חברתי. קורס המבוא בלימודי להט"ב נועד להכשיר סטודנטים מכל קשת המסלולים, ההתמחויות והמגמות של המכללה, לקחת חלק פעיל בשינויים חשובים שכבר מתחוללים ועתידים להתגבר בשנים הקרובות במערכות החברתיות והחינוכיות המרכזיות. כפי שקורה בצפון אמריקה ובאירופה, גם בישראל מתחדד הצורך להכניס לליבה של הפעילויות החברתיות, תכניות הלימודים ותהליכי הלמידה תכנים העוסקים בזהות להט"בית, גיוון מגדרי, מיני ומשפחתי ואת המאבקים ארוכי השנים לשוויון זכויות. שינוי זה מהווה צעד הכרחי לקראת מיגור ההדרה והאפליה מהמערכות החברתיות והחינוכיות, ומכאן גם תופעות של אלימות, אי שוויון ולהט"בופוביה בכלל המגזרים של החברה הישראלית.
תפישות אודות מיניות ומגדר עוצבו לאורך השנים על ידי רעיונות מעולם המדע, המשפט, הפילוסופיה, הדת, והתקשורת, ויש להן היסטוריה. הן דינמיות, ומשתנות בהתאם לתרבות והמרחב שמצמיחים אותן. בה בעת, הן משפיעות על הפוליטיקה, יחסי הכוחות החברתיים, ורעיונות אודות העצמי. הקורס מבוסס על גישה אינטרדיסציפלינרית, המבקשת לבחון ביטויים מגוונים של מיניות ומגדר כקטגוריות ניתוח מהותיות במדעי הרוח והחברה, כמו גם בפוליטיקה העכשווית ובשיח הציבורי. ההיסטוריה, התרבות והמציאות הלהט"בית ייחקרו דרך פריזמות אקדמיות שונות וביניהן סוציולוגיה, פילוסופיה, ספרות, קולנוע, תיאטרון, פסיכולוגיה, משפט ורפואה, ויסקרו מרחבים רבים שונים, החל מיוון העתיקה, דרך ברודווי ועד לערוץ דיסני.

הקורס יועבר בהובלת ראש החוג להיסטוריה ד"ר לי מיכאל-ברגר.

*הפרטים לצורך אימות נתונים בלבד ולא יעשה בהם שום שימוש מעבר לכך.

לפרטים נוספים - רכזות האחווה הסטודנטיאלית הגאה:
מאי סידון- 054-3203416
סתיו נוימן- 054-5361434
דוא"ל: beitberl@lgbt.org.il
האם לדעתך חשוב וצריך להיפתח קורס ללימודי להט"ב במכללה האקדמית בית ברל, מכללה המכשירה נשות ואנשי חינוך בישראל? *
אם היה קורס כזה במכללה, היית נרשם.ת אליו? *
שם פרטי *
שם משפחה *
תעודת זהות *
פקולטה *
מסלול: *
במידה והקורס יצא לפועל, היית רוצה שניידע אותך? במידה וכן נא להשאיר מספר טלפון ו/או דוא"ל
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of The Aguda - The Association for LGBTQ Equality in Israel. Report Abuse