„Своја“ - Онлајн нарачка на книга
„СВОЈА е и бестрашно експозе на авторката за една континуирана борба до последен здив и храброст да се избори со секоја животна епизода, градејќи го посветено СОПСТВЕНИОТ ИДЕНТИТЕТ. Одлучна, упорна и храбра, таа ги разрешува животните ситуации на свој уникатен начин и со невидена самодоверба, практикувајќи постапки што се секогаш пред времето. Таа ве охрабрува да сонувате и да го достигнете недофатливото, но воедно ве потсетува дека зад секој успех и признание, стојат многу часови макотрпен труд, многу учење и многу посветеност. Ја соголува пред нас душата за личните емотивни борби и погрешните избори. Ја отфрла маската, ги става повторно крилјата, за да излезе од ’зоната на комфорот‘, за што многумина немаат храброст, испраќајќи порака дека е тоа единствениот пат до МИРОТ И СПОКОЈОТ, не заборавајќи ја притоа уникатната и мотивирачка моќ на љубовта и значењето на вистинскот партнер. Таа ја изнесува вистината без да ги менува фактите, без страв од осуда, а градејќи ја сопствената интимна исповед гради универзална приказна која нѐ обединува сите нас.“ – Славица Кувенџиева, ИТ директор на ТАВ Македонија.

Повеќе информации и впечатоци од читатели можете да најдете на нашата веб страна https://www.sitemoizivoti.com

Книгата СВОЈА е достапна за достава до секое населено место во Македонија и во странство преку пополнување на оваа форма, а може да се купи и во книжарниците Сакам книги, ТРИ и Литература.мк во Скопје, Битола, Штип, Охрид и Куманово (цена 450 денари). Во продажба е и мотивациски нотес СВОЈА наменет за личен и професионален развој (цена 190 денари).

Доставата во Скопје е во рок од 2-3 дена, а за градови од внатрешноста е во рок од 3-5 дена по цена од само 90 денари. Доставата во странство е 35 евра по DHL и 10 евра со Македонска пошта.

Повеќе информации или барања за поголем број на примероци на 070 260 149.
Име и Презиме *
Ваша адреса (ако е за поклон внесете адреса на примачот) *
Број на копии или Сет за подарок (може да искомбинирате и повеќе опции одеднаш): *
Required
Прифаќам да ја платам цената за нарачка на книгата на еден од следниве начини: *
Рок за достава: 2-3 дена во Скопје, 3 до 5 дена за градовите од внатрешноста.
За Романот „Своја“ дознав од: *
Required
Ваш мобилен за контакт (како и мобилен од примачот ако е за поклон) *
E-mail за контакт *
Книгата/Сетот е наменета за: *
Сите книги ги пакуваме со црвена машничка со можност да додадеме кратка порака по ваш избор.
Required
Доколку е за подарок, внесете порака која сакате да ја напишеме од вас до примачот. Пораката може да биде напишана на првата внатрешна страна од книгата (соодветно за подолги пораки) или на букмаркот (можност за кратка порака) - прецизирајте.
Доколку сакате внесете ваш коментар или порака до авторката.
Доколку имате специјално барање, идеја за соработка или сакате нешто да споделите.
Внеси години за да учествуваш во наградна игра
Повремено наградуваме дел од нашите читатели со некој од нашите уникатни подароци и сетови. Внеси години доколку сакаш да учествуваш.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy