Kariera na Językach 2015 - oferta szkoleniowa.
UWAGA! Niektóre szkolenia odbywają się w tym samym czasie lub "nakładają się na siebie". Wszystkie szkolenia odbędą się 19 maja 2015 r. w Col. Novum - Al. Niepodległości 4. Stanowią część targów pracy "Kariera na Językach" organizowanych przez Biuro Karier UAM przy współpracy Wydziału Anglistyki, Wydziału Neofilologii oraz Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
11:30 – 13:30 "ABC pracy w instytucjach i agencjach UE." Sala C1
Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska (EU Careers Ambassador, członek Team Europe). Myślisz o międzynarodowej karierze? Chcesz pracować z ludźmi z całego świata, uczyć się nowych języków i podróżować? Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania brzmi tak, to instytucje lub agencje Unii Europejskiej mogą być dla Ciebie wymarzonym pracodawcą. Przyjdź na spotkanie, na którym dowiesz się: Jakie są wymogi przystąpienia do rekrutacji? Co daje praca w UE? Jak wygląda proces rekrutacyjny od A do Z? Jakie są formy zatrudnienia? Jak zgłosić się na staż w instytucjach/agencjach UE?
11:30 – 12:30 "Career in BPO - Business Process Outsourcing." Room 102
Prowadzący: Bartosz Korczyk (Transline Group). During the presentation we will discuss the following issues: What it is the BPO and why to make a career in the industry, types of BPO, the future of BPO in Poland, professional development in BPO, ins and outs of working in a call center, what opportunities for professional development are people who don't know Polish, planning career paths for international students.
13:45 – 15:00 "W jaki sposób przygotować się do wyjazdu za granicę i bezpiecznie szukać pracy?" Sala C1
Prowadząca: Natalia Konował (Doradca EURES, Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu). Swobodny przepływ osób to fundamentalne prawo gwarantowane wszystkim obywatelom Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Otwarcie zagranicznych rynków pracy i łatwiejszy do nich dostęp powodują, iż coraz częściej poszukujemy pracy poza granicami Polski. Wyjazdy do pracy za granicę chociaż są atrakcyjne pod wieloma względami, to mogą również okazać się niebezpieczne. Należy więc pamiętać o tym, że podjęcie decyzji o wyjeździe za granicę zawsze powinno być poprzedzone zebraniem rzetelnych i szczegółowych informacji, a nie powinno być oparte na emocjach lub potrzebie chwili. Spotkanie ma na celu przekazanie zasad bezpiecznego wyjazdu i podejmowania pracy poza granicami Polski. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z informacjami m.in. z zakresu: metod poszukiwania pracy m.in. za pośrednictwem Publicznych Służb Zatrudnienia, agencji zatrudnienia oraz metod poszukiwania pracy „na własną rękę”, metod weryfikacji legalności firm oraz agencji zatrudnienia, formalności związanych z przeprowadzką za granicę oraz podjęciem zatrudnienia, praw i obowiązków pracownika oraz pracodawcy, instytucji wpierających mobilność zawodową i udzielających wsparcia z zakresu prawa pracy, postępowania w trakcie pobytu za granicą w przypadku zajścia nieprzewidzianych okoliczności. Dla uczestników zajęć przewidziane są materiały informacyjne.
Imię i Nazwisko *
Your answer
Adres e-mail *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service