Raseduskriisi nõustamise teadlikkuse uuring

Hea küsitluses osaleja!

Täname, et oled otsustanud osaleda käesolevas küsitluses. Küsitluse täitmiseks kulub Teil hinnanguliselt 10-15 minutit. Vastamine on anonüümne ja tulemusi kasutatakse üldistatud kujul.

Eesti Tervisekassa ja Sotsiaalministeeriumi projektide toel saavad naised ja mehed (vajadusel ka nende lähedased) raseduskriisi olukorras raseduskriisi nõustamise teenust nii individuaalselt kui ka paari või perena. Teenust osutatakse nii kontaktnõustamise kui ka kaugnõustamisena (sh kriisitelefoni 8002008 ja www.rasedus.ee vahendusel). Alates 2007.aastast on raseduskriisi nõustamise teenuseid pakutud kokku rohkem 55 000 korral.

Peamiselt on olnud võimalik saada Eesti Tervisekassa poolt toetatud raseduskriisi nõustamisteenusele tervishoiutöötaja saatekirjaga. Sotsiaalministeeriumi projektide toel on olnud võimalik osutada ka saatekirjata raseduskriisi kaugnõustamist ning väikeses mahus ka kliendi omaosalusega kontaknõustamist.

Soovime Teie abiga saada selgust raseduskriisi nõustamist puudutava teadlikkuse ja jätkuvate vajaduste kohta. Samuti palume Teilt tagasisidet teenuse kvaliteedi kohta juhul, kui olete otseselt meie teenusega kokku puutunud. 

Raseduskriis on olukord, kus väheneb naise, mehe ja nende lähedaste toimetulek füsioloogiliste, sotsiaalsete ja psühholoogiliste muutustega või traumaatiliste kogemustega, mis on seotud raseduse planeerimise, rasestumisega, raseduse katkemise või katkestamise, lapseootuse, lapse sünni ning emaduse, isaduse  ja lapsevanemaks olemisega. 

Teie osalus ja tagasiside on meie jaoks väga väärtuslik!

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Kas olete puutunud kokku raseduskriisi olukorraga?
Milliste raseduskriisi olukordadega olete ise kokku puutunud või teate lähedast/tuttavat, kes on kokku puutunud raseduskriisi olukordadega järgnevast loetelust (märkida saab mitu vastust): 
Kelle poole pöördusite täiendava toetuse saamiseks? (märkida saab mitu vastust)
Kui olete pöördunud raseduskriisi nõustaja poole, siis kuidas hindate oma nõustamiskogemust?
Väga Halb
Väga hea
Clear selection
Palun võimalusel selgitage oma valikut
Olen saanud raseduskriisinõustamist
Clear selection
Kui vajalikuks peate raseduskriisi nõustamisteenusele saamise võimalust raseduskriisi olukorras?
Ei pea vajalikuks
Väga vajalik
Clear selection
Palun võimalusel selgitage oma valikut
Kuidas registreeruksite raseduskriisi nõustaja vastuvõtule kõige meelsamini (palun valige kuni kolm eelistatumat varianti): 
Kas eelistate, et teenusele oleks võimalik saada ...
Kui raseduskriisi nõustamise teenus muutub kliendile osaliselt tasuliseks, siis missuguses hinnavahes oleksite valmis vajadusel ise teenuse eest tasuma (valida võite mitu vastusevarianti)?
Sugu
Teie vanus (numbrites)
Perekonnaseis
Clear selection
Laste arv peres
Kas raseduskriisi kontaktnõustamine võiks olla teie maakonnas kättesaadavam?
Teie elukoht
Suur tänu vastamast! 
Soovikorral saate siin anda veel tagasisidet raseduskriisi nõustamise või käesoleva küsitluse osas.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of SA Väärtustades Elu. Report Abuse