Mācības jauniešiem un jaunatnes darbā iesaistītajiem “Tauriņa efekts - Jaunieši PAR iekļaujošu sabiedrību” 2020
Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne piedāvā

🦋 KĀPĒC Tauriņa efekts (butterfly effect)?
"Tauriņa efekts ir koncepcija, kas paredz, ka maziem cēloņiem var būt liela ietekme."

KAD? 17. - 19. oktobris (dalībniekiem jāapliecina dalība visās programmas dienās, 17.okt. sākums pl.10.30)
Dalībniekiem no attālākiem reģioniem ir iespēja ierasties 16. okt. vakarā pirms tam informējot orgaizatorus.

KUR? Latvijas Sarkanā Krusta Latgales komitejas Adamovas telpās - bijusī Adamovas sanatorijas internatskola (Kartē: https://goo.gl/maps/GUPk1Q8yyaXCc3r28)
Adrese: Adamova, Vērēmu p., Rēzeknes n., LV-4647

KAM?
Mācībām aicināti pieteikties jaunieši no visas Latvija, īpaši Latgales novada jaunieši 13-25 gadiem.

Kopā ar nepilngadīgu jaunieti var pieteikties atbalsta persona (bez vecuma ierobežojuma piem., jaunatnes darbinieks, jaunatnes organizācijas pārstāvis, skolotājs u.c.), kuri strādā ar jauniešiem, kuriem ir interese par neformālo izglītību, kuri vēlas uzlabot savas prasmes un zināšanas, kā veicināt iekļaujošas sabiedrības veidošanos un iegūt dažādas interaktīvas metodes, ieteikumus, kontaktus, informāciju par pieejamajiem resursiem šī temata aktivitātēm.

No katras LSKJaunatnes nodaļas aicināti 2 aktīvisti.

PIETEIKŠANĀS līdz 8. oktobrim, aizpildot tiešsaistes pieteikumu.
Vietu skaits ierobežots!
Atlases rezultāti tiks paziņoti pēc pieteiksānās beigām - apstiprinātie dalībnieki saņems savā e-pastā detalizētu informāciju.

* VECĀKU ATĻAUJA - personām, kas nav sasniegušas 18gadu vecumu, obligāti nepieciešama rakstiska vecāku atļauja par dalību.

PROGRAMMĀ:
📌 Kas ir iekļaujoša sabiedrība?
📌 Lieliski jauniešu pieredzes stāsti par spēku, drosmi un cilvēcību – kā “es” varu pozitīvi ietekmēt pasauli!
📌 Cik “es - jaunietis” esmu drosmīgs, lai pieņemtu dažādus cilvēkus sev apkārt?
📌 Iepazīšanās un saliedēšanās svaigā gaisā pie ezera ar dalībniekiem no Latgales un visas Latvijas.
📌 Cilvēki mums apkārt – kā un kāpēc cilvēki mums apkārt - Eiropā, Latvijā, Latgalē - nereti jūtas izstumti no sabiedrības?
📌 Kā organizēt aktivitātes, pasākumus, kas saliedē sabiedrību – sekmē iekļaujošas sabiedrības veidošanos, īpaši domājot par cilvēkiem ar invaliditāti, mazākumtautībām, maznodrošinātām ģimenēm, cilvēkiem ar atkarību u.c.
📌 Kāpēc Eiropas Savienībā, Latvijā, Latgalē cilvēki vēlas dzīvot iekļaujošā sabiedrībā?
📌 Pieejamie resursi, kas ir pieejami, lai sekmētu iekļaujoša sabidrību - Eiropas Savienības finansētas programmas, projektu konkursi, Latvijas Sarkanā Krusta atbaslts jauniešu iniciatīvām
📌 Kā un kur varu atrast sadarbības partnerus?


🚗🚗 Nokļūšana - ceļa izdevumi jāsedz pašiem dalībniekiem
(iespējams iepriekš pieteikt bezmaksas transportu posmā Rēzeknes - Adamova Rēzekne zvanot Sigitai 26758981)


! DALĪBNIEKU pienākumi un atbildība:
1) Jāpiedalās visas programmas garumā (nepilnas 3 dienas)
2) Dalībniekus, kuriem jau ir pieredze organizējot vai piedaloties kādā aktivitātēr, kas sekmēju iekļaujošu sabiedrību aicinām pieteikt un sagatavot savus pieredzes stāstu/-s , ar ko mācību laikā ( piem. aktivitātes ar cilvēkiem ar invaliditāti, pasākumi kopā ar bērnu namā vai krīzes centrā dzīvojošiem bērniem, jauniešiem, sadarbošanās ar kādas mazākumtautības cilvēkiem, starptautiska jauniešu apmaiņa pret diskrimināciju u.c.)
3) Dalībniekiem būs iepēja brīvajos vakaros citiem dalībniekiem vadīt spēls, aicinām katru padomāt un "paņemt" līdzi savu iemīļotāko spēli, ko novadīt un iemācīt citiem (tā var būt gan aktīva, gan mierīga aktivitāte tikai ar cilvēku iesaistīšanos, kā arī galda spēle).

! PĒC apmācībām:
Katram apmācību dalībniekam 3 mēnešu laikā pēc apmācībām jānoorganizē aktivitāte sava reģiona cilvēkiem, kas veicinātu iekļaujošas sabiedrības veidošanos.
Par novadīto aktivitāti jāiesniedz atskaite + fotogrāfijas, sūtot uz sigita.skujina@redcross.lv, līdz 17. janvārim

🦋 KĀPĒC Tauriņa efekts (butterfly effect)?

"Tauriņa efekts ir koncepcija, kas paredz, ka maziem cēloņiem var būt liela ietekme."
Šajās jauniešu mācībās “tauriņa efekts” būs simbols spēkam un ieteikmei, kas ir katra cilvēka lēmumiem un rīcībai sākot no ikdienas maziem notikumiem, beidzot ar lēmumiem un noteikumiem, kas tiek izveidotie vadošos amatos.

“Frāze, ka tauriņa spārnu vēziens var izraisīt tornādo, nav jāsaprot burtiski. Tauriņam, protams, nav tik daudz spēka, lai tas varētu tieši izraisīt tornādo, taču tā spārnu vēziens var radīt sīkas izmaiņas atmosfērā, tādējādi ietekmējot tornādo ceļu, paātrināt, palēnināt vai pat novērst tornādo izveidošanos kādā citā vietā.”


!! COVID-19
Dalībnieks nedrīkst pieteikties, ja viņš vai viņa ģimenes loceklis (no vienas mājsaimniecības) bijis ārpus Latvijas šajā SPKC sarakstā sarkanā krāsā atzīmētajās valstīs: https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/aktualitate-par-jauno-koronavi/valstu-saslimstibas-raditaji-a/ (tabulā ir norādīts, pēc kuru valstu apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija!).


?? Jautājumu gadījumā rakstiet vai zvaniet :
sigita.skujina@redcross.lv vai +371 67336653 (Sigita)

______________________________________________________________________________________________________________
Mācības organizē Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne sadarbībā ar Eurodesk Latvija informatīvā tīkla koordinatoru biedrību “Creative Minds for Culture” un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru “Time To Move“ kampaņas ietvaros.
Vārds, uzvārds *
Vecums *
Pilsēta, pagasts *
E-pasts *
Mobilā tel. nr. *
Lūdzu īsi pastāsti mums par sevi un savu pieredzi 3- 5 teikumos. Vai esi brīvprātīgais Sarkanajā Krustā vai kādā citā organizācijā? Skolas pašpārvaldē? Pašvaldības jauniešu centrā? Kādā citā vietā? Kāda ir Tava loma/atbildība šajā vietā, ko esi darījis? *
Lūdzu īsi uzraksti, savu iepriekšējo pieredzi par tēmu - iekļaujoša sabiedrība. Kādās aktivitātēs, pasākumos Tu esi piedalījies vai organizējis, kur iesaistīta kāda no mazāk aizsargātām cilvēku grupām - piem. cilvēki ar invaliditāti, mazākumtautību pārstāvji, cilvēki, kas piedzīvo diskrimināciju, mazapdzīvotu reģionu iedzīvotāji, maznodrošinātas ģimenes u.c. *
Ko Tu sagaidi (expectations) no 3 dienu rudens apmācībām “Tauriņa efekts - Jaunieši PAR iekļaujošu sabiedrību”? (2-4 teikumi) *
Ko Tu lieto/nelieto pārtikā? Kādas Tev ir alerģijas? Šajās mācībā Tev būs īpaša iespēja nogaršot gan veģetāras, gan vegānas maltītes :) *
Required
KĀ un CIKOS Tu ieradīsies Adamovas bijušajā internātpamatskolā? *
Required
Kontakttālrunis radiniekam nelaimes gadījumiem (mamma, tētis, likumīgais pārstāvis, dzīves partneris) *
Apliecinu, ka oktobrī neplānoju doties ārzemju braucienā uz valstīm, kurās ir augsta COVID-19 izplatība un kuras iekļautas SPKC sarakstā: https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/aktualitate-par-jauno-koronavi/valstu-saslimstibas-raditaji-a/ (tabulā ir norādīts, pēc kuru valstu apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija!) *
Required
Apliecinu, ka varu piedalīties programmā visas 3 apmācību dienas 17. -19. oktobrī. *
Required
Piekrītu, ka apmācībās uzņemtie fotoattēli un video, kuros esmu redzams, tiks izmantoti publicitātes nolūkos. *
Required
Kāds ir Tavs jautājums/komentārs apmācību organizatoriem?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy